REKLAMA

Pijany, bez prawa jazdy, przeglądu auta i OC spowodował wypadek i 2 kolizje!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: · Dodane: 11 października 2021
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

W Tczewie pijany 22-latek bez prawa jazdy, mający sądowy zakaz prowadzenia pojazdów spowodował wypadek i 2 kolizje. Auto, którym się poruszał nie miało przeglądu ani ubezpieczenia OC, a w skutek wypadku ranny został pasażer auta. Konsekwencje dla kierowcy będą poważne.

W zeszłą środę około godziny 19:00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego miało dojść na ulicy Aleja Zwycięstwa. Pracujący na miejscu mundurowi z wydziału ruchu drogowego zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Technik kryminalistyki zrobił zdjęcia i wykonał szkic sytuacyjny. Mundurowi wstępnie ustalili, że 22-letni kierowca Forda Focusa stracił panowanie nad samochodem i po przejechaniu przez pas zieleni uderzył w ścianę budynku. W wyniku tego zdarzenia 55-letni pasażer z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Funkcjonariusze podczas rozmowy z kierowcą samochodu od razu poczuli od niego woń alkoholu. Okazało się, że kierowca miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Ale to nie był koniec „niespodzianek”. Przedstawiciele prawa zajmujący się tym zdarzeniem ustalili, że 22-latek przed uderzeniem w budynek spowodował dwie kolizje na ulicy Saperskiej, gdzie uderzył w 2 zaparkowane samochody.

Jechał mimo sądowego zakazu kierowania samochodami

Podczas policyjnych czynności okazało się, że kierowca Forda ma sądowy zakaz kierowania samochodami do 2024 roku. Dalsza kontrola wykazała, że samochód był niedopuszczony do ruchu i nie miał obowiązkowego ubezpieczenia OC. W związku z tym zdarzeniem samochód został odholowany na policyjny parking.

Zobacz: Jak przeliczyć stężenie alkoholu z mg/l na promile? Sprawdziliśmy!

Wkrótce 22-latek usłyszy za swoje czyny zarzuty. Za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości grozi kara do 4,5 roku pozbawienia wolności, zaś za niestosowanie się do orzeczonych środków karnych grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Kierowcę czeka również dotkliwa kara finansowa. Dodatkowo mężczyzna odpowie za spowodowanie 2 kolizji. O ostatecznym wymiarze kary zdecyduje sąd.

Funkcjonariusze apelują do wszystkich osób, aby reagowały w przypadku gdy widzą osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę samochodu. Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy, chronimy przed nieszczęściem nie tylko jego, ale też tych, których może spotkać na swojej drodze. Pamiętajmy, że nasza reakcja może uratować czyjeś życie! Zadbajmy o to, aby nie dopuścić do tragedii.

Zobacz: Czym grozi jazda autem, mimo odebrania prawa jazdy za punkty?

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności