REKLAMA

Korzystanie z telefonu w trakcie jazdy autem a ryzyko wypadku

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Daily Driver · Dodane: 11 grudnia 2016
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Jaki wpływ na prowadzenie auta ma korzystanie lub rozmowa przez telefon? Czy dobry kierowca może pozwolić sobie na używanie telefonu za kierownicą samochodu? Czy nie pozostaje to bez wpływu na jego styl jazdy i koncentrację na sytuacji na drodze? Specjaliści ze Szkoły Renault Polska postanowili nieco przybliżyć nam ten temat.

Chyba każdy z nas korzysta z telefonu w trakcie jazdy autem. Jedni robią to częściej, inni rzadziej, a ogromna cześć z nas czyni to notorycznie. Nie ukrywam, że nawet mnie się zdarza odebrać połączenie w trakcie jazdy lub o zgrozo napisać krótką wiadomość. To bardzo zły nawyk, z którego powoli wychodzę. Naprawdę. Pomaga mi w tym jazda w kasku, do której z uwagi na liczne testy aut po prostu przywykłem. Jednak jeszcze bardziej mobilizuje mnie świadomość tego, jak bardzo tracę potencjalne panowanie nad autem w trakcie korzystanie z telefonu podczas jazdy.

Zobacz: Jakie czynniki dekoncentrują kierowcę w czasie jazdy?

Badania pokazują, że wykonywanie połączeń przez kierowcę trzymającego telefon w dłoni podczas jazdy dwukrotnie zwiększa ryzyko wypadku. Z kolei czytanie i wysyłanie wiadomości zwiększa to ryzyko aż 6-krotnie. Obecnie kierowcy nie tylko dzwonią i wysyłają wiadomości w trakcie jazdy, ale także robią zdjęcia i korzystają z Internetu.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności