REKLAMA

Infiniti M ma problem – pękający wał napędowy!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: · Dodane: 8 stycznia 2021
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Rusza akcja serwisowa dotycząca Infiniti M z lat 2010-2014. Okazuje się, że w japońskim samochodzie może pojawić się istotny problem z przeniesieniem napędu. Pękający wał napędowy może stanowić niebezpieczeństwo w modelach M56/M30d/M35h.

Infiniti to marka Premium należąca do Nissana. Słynie z nowoczesnych rozwiązań, dynamicznego charakteru swoich i bezawaryjności. Przedstawiciele marki poinformowali jednak o dość nietypowym problemie, jaki zaobserwowali w toku prowadzonych czynności serwisowych. Okazuje się, że w niektórych przypadkach może pojawić się poważny problem z wałem napędowym samochodu.

Pękający wał napędowy w Infiniti M

Polski oddział Infiniti poinformował, że w samochodach Infiniti M56 / M30d / M35h (Y51), które zostały wyprodukowane w Japonii w okresie od 17.02.2010 r. do 02.07.2014 r., dostrzeżono problem z układem przeniesienia napędu. Okazuje się, że rura wału napędowego może pęknąć, a w ostateczności odłączyć się, czego efektem jest hałasem i w skrajnych przypadkach utratą napędu. W skrajnym przypadku może dojść do uszkodzenia linki hamulca postojowego przez odłączony wał napędowy, a kierujący nie będzie w stanie zaciągnąć hamulca postojowego.

Tylko na polskim rynku akcją serwisową zostało objętych 81 samochodów Infiniti. Przedsiębiorca zadeklarował, że skontaktuje się z właścicielami pojazdów objętych akcją, w celu wymiany wału napędowego.

Zobacz: Gdzie w Polsce są autoryzowane serwisy samochodowe Infiniti?

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności