REKLAMA

Hyundai i Samsung tworzą inteligentny dom współpracujący z autem

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Hyundai · Dodane: 5 stycznia 2024
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Samsung ogłasza nawiązanie współpracy z Hyundai Motor Grou w ramach której stworzony ma zostać inteligentny dom współpracujący z platformą SmartThings i obsługujący samochód podłączonych do Internetu, zwłaszcza elektryczny (EV). Dnia 3 stycznia obie firmy podpisały umowę o wspólnym opracowywaniu rozwiązań, które mają zintegrować inteligentny dom i samochody podłączone do Internetu, skupiając się na przyszłości.

Współpraca ma na celu stworzenie inteligentnego domu nowej generacji, łączącego platformę SmartThings z samochodami podłączonymi do Internetu marek Hyundai i Kia, w tym pojazdami elektrycznymi. Głównym celem jest rozwijanie usług „Home-to-Car” i „Car-to-Home”, a także zintegrowanej usługi zarządzania zużyciem energii w domu.

Zdalne sterowanie autem i domem

Usługi Home-to-Car i Car-to-Home pozwalają na połączenie inteligentnego domu z systemem infotainment samochodu, umożliwiając zdalne sterowanie w obu kierunkach. Za pośrednictwem platformy SmartThings użytkownicy w domu będą mogli kontrolować system klimatyzacji, otwierać lub zamykać okna oraz monitorować status ładowania pojazdu. Z kolei z samochodu będzie można sterować urządzeniami domowymi, takimi jak telewizory, klimatyzatory i ładowarki do pojazdów elektrycznych.

Użytkownicy będą mogli dostosowywać swoje „ekosystemy” za pomocą SmartThings, obsługując jednocześnie kilka urządzeń, w tym pojazdów, poprzez zastosowanie scenariuszy działania, takich jak „poranna rutyna” czy „rutyna po powrocie do domu”. Przykładowo, po włączeniu porannego budzika w smartfonie Galaxy, zasłony w domu automatycznie się otworzą, zapali się światło i uruchomi telewizor. Po wyjściu do pracy samochód dostosuje temperaturę zgodnie z preferencjami użytkownika. Dodatkowo, ekrany smartfonów i telewizorów będą wyświetlać informacje, takie jak pozostały czas życia akumulatora i zasięg jazdy samochodu elektrycznego.

Monitorowanie zużycia energii

Zintegrowana usługa zarządzania zużyciem energii w domu pozwoli użytkownikom monitorować zużycie energii przez urządzenia z dostępem do Internetu w ich domach. Będą dostępne również informacje o zużyciu energii związane z samochodami elektrycznymi i ich ładowarkami, co pozwoli na optymalne planowanie czasu ładowania pojazdów. Samochody elektryczne podłączone do tej usługi oferują możliwość automatycznego ustawienia optymalnego czasu ładowania, uwzględniając różne ceny w zależności od pory dnia, programy reagowania na popyt energii, dane z systemu fotowoltaicznego i układu magazynowania energii, a także aktualne emisje dwutlenku węgla.

Zobacz: Aplikacja do jazdy na torze Porsche Track Precision ma nowe funkcje!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności