REKLAMA

Mitsubishi notuje bardzo wysoki wzrost sprzedaży w Polsce

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: DailyDriver.pl · Dodane: 9 maja 2024
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Mitsubishi ma powody do zadowolenia. Firma zanotowała ponad 90% wzrost sprzedaży w tym roku, w porównaniu do analogicznego okresu z 2023 roku. Jaki model Mitsubishi sprzedaje się najlepiej?

Firma Astara – wyłączny importer i dystrybutor samochodów i części zamiennych Mitsubishi w Polsce, notuje duży sukces. W ciągu pierwszych czterech miesięcy tego roku dwukrotnie wzrosła sprzedaż aut Mitsubishi w Polsce. Choć strategia firmy jest dla wielu kontrowersyjna, bo koncern korzysta w dużej mierze z bliźniaczych modeli Renault, to dzięki dłuższej gwarancji i solidniejszemu brandowi, sprzedaż Mitsubishi w Polsce rośnie.

91% wzrost sprzedaży Mitsubishi

Najlepiej sprzedającym się autem japońskiej marki w naszym kraju jest Mitsubishi ASX. Uzyskał on ośmiokrotnie wzrost sprzedaży, niż  w ciągu pierwszych czterech miesięcy ubiegłego roku. A jak przekłada się to na liczby? Ogólnie pierwszy kwartał Mitsubishi zakończyło z 88% procentowym wzrostem sprzedaży. Ale od stycznia do kwietnia (łącznie) polscy klienci kupili łącznie 823 samochodów Mitsubishi – o 91% więcej, niż w tym samym okresie 2023 roku.

Zobacz: Test Mitsubishi ASX 1.3 Turbo MHEV

Najwięcej sprzedało się modeli ASX – aż 453 samochody. Na kolejną nowość w gamie, czyli Mitsubishi Colta zdecydowało się 101 klientów. Delikatnie bo tylko o 4% zwiększyła się sprzedaż Mitsubishi Eclipse Cross PHEV. To też pokazuje, że hybrydy plug-in to nadal dość wąski zakres rynku z uwagi na braki infrastruktury ładowania. Więcej na temat lidera sprzedaży japońskiej marki, czyli Mitsubishi ASX piszemy w naszym teście.

Zobacz: Najlepiej sprzedające się auta w Polsce w 2023 roku? Oto lista!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności