REKLAMA

Porsche GT3 wzywane do naprawy! Fotele kubełkowe mają wadę!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Porsche · Dodane: 7 listopada 2022
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Nowe Porsche 911 GT3 z serii 992 ma wadliwe zamontowane pasy bezpieczeństwa. Choć problem dotyczy opcjonalnych foteli kubełkowych, to wada ma charakter globalny. Akcja serwisowa już rusza na poszczególnych rynkach.

Porsche 911 GT3 z serii 992 to auto na wskroś sportowe. Silnik typu bokser kręcący się do 9000 obr./min, moc 510 KM, wyczynowe hamulce o średnicy aż 408 mm, a do tego sprint 0-200 km/h w 10,8 s robią wrażenie. Auto zaprojektowane do jazdy po torze i dostosowane też do codziennej eksploatacji, zbudowano w oparciu o sportowe doświadczenie marki. Jednak na etapie produkcyjnym popełniono błąd, który firma próbuje teraz naprawić. Problem jest jest poważny, lecz łatwy do rozwiązania.

Fotele kubełkowe w Porsche mają wadę

Okazuje się, że w prawie 100 egzemplarzach Porsche 911 GT3 992 nieprawidłowo wykonano mocowania pasów bezpieczeństwa. Opcjonalne siedzenia kubełkowe mogą nie mieć właściwie przykręconej śruby przytwierdzającej dolne mocowanie pasa bezpieczeństwa do ramy siedzenia. Jeśli dolna śruba mocująca pas bezpieczeństwa poluzuje się podczas zderzenia, mocowanie pasa bezpieczeństwa może odłączyć się od siedzenia, zwiększając ryzyko obrażeń. W niektórych przypadkach śruba mocująca uprzęż może skrzypieć, poluzować się lub grzechotać.

Porsche 911 GT3 992 ma wadliwe mocowanie pasów bezpieczeństwa. Problem dotyczy wersji z fotelami kubełkowymi. 

Wadliwe egzemplarze Porsche 911 GT3 zostały wyprodukowane w okresie od 14 lipca 2021 do 31 maja 2022. Niemiecki koncern już przygotował akcję serwisową, w ramach której odpowiednie śruby zostaną wymienione i dokręcone z właściwym momentem obrotowym. Jeśli jednak okaże się, że gwint został uszkodzony, wtedy także rama siedziska zostanie wymieniona.

Zobacz: Porsche 911 GT3 RS zrobiło rewelacyjny czas na torze Nurburgring

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Tomek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tomek
Gość
Tomek

Taka marka i takie wtopy.

Aktualności