REKLAMA

Elektryczny Mercedes EQE wzywany na akcję serwisową

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Mercedes-Benz · Dodane: 6 marca 2023
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Problem z działaniem poduszki powietrznej wykryto w elektrycznym Mercedesie EQE. Sytuacja jest na tyle poważna, że podjęto decyzję o rozpoczęciu akcji serwisowej. Właściciel wadliwych EQE zostaną zaproszeni na kontrolę i ewentualną naprawę.

W przypadku samochodów elektrycznych, akcje serwisowe dotyczą najczęściej oprogramowania zarządzającego chłodzeniem akumulatorów i potencjalnym ryzykiem ich zapłonu. W Mercedesie EQE wykryto jednak problem z nadokienną poduszką powietrzną, która może przedostać się do wnętrza pojazdu na skutek nieprawidłowego montażu jej okładziny.

Akcja serwisowa Mercedesa EQE

Przedsiębiorca Mercedes-Benz Polska poinformował o potencjalnym problemie z nadokienną poduszką powietrzną w samochodach EQE (295), wyprodukowanych między 24 marca a 2 sierpnia 2022 r. W razie wypadku związanego z aktywacją tej poduszki, istnieje ryzyko, że poduszka w obszarze górnej części okładziny słupka B może nie działać poprawnie, a okładzina może się poluzować i przedostać się do wnętrza pojazdu, zwiększając ryzyko obrażeń pasażerów.

Kampania naprawcza obejmuje 119 pojazdów na rynku polskim, a właściciele zostaną poinformowani i wezwani do punktu serwisowego w celu sprawdzenia okładziny słupka B i, jeśli to konieczne, jej wymiany. Informacje na temat kampanii udziela Mercedes-Benz Polska pod numerem infolinii 00 800 9 777 7777 lub tel. (22) 354 40 01.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności