Jeep Grand Cherokee może sam nagle zahamować! Trwa akcja serwisowa

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Jeep · Dodane: 14 lutego 2023
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Rusza akcja serwisowa dotycząca modelu Jeep Grand Cherokee WK2. Samochód może niezależnie od kierowcy rozpocząć gwałtowne hamowanie na skutek błędów w działaniu elektroniki pokładowej. Może to spowodować istotne zagrożenie na drodze. Na szczęście problem można rozwiązać.

Wbrew pozorom w nowoczesnych samochodach problem dotyczący samoczynnego hamowania, nie jest zjawiskiem nowym. Jakiś czas temu z problemem tym zmagały się m.in. Mazda 3 i Mazda CX-30. Usterki takie dotycząc najczęściej wadliwie działającej elektroniki pojazdu. Ciekawostką jest fakt, że w ostatnim czasie częściej zdarzają się problemy z autami, które same przyspieszają. A to stanowi znacznie większe niebezpieczeństwo.

Jeep sam hamuje w trakcie jazdy!

W Jeepie dostrzeżono jednak problem z działaniem układu hamulcowego. Okazuje się, że w samochodach Jeep Grand Cherokee z roku modelowego MY’2018-2019 (WK2), hydrauliczna jednostka sterująca systemu ABS może nieprawidłowo odczytać ciśnienie w obwodzie pierwotnym, co może powodować włączenie się światła stop, a także nagłe uruchomienie i zatrzymanie pojazdu bez wciśnięcia pedału hamulca. Może to spowodować niezamierzony ruch pojazdu i doprowadzić do kolizji i/lub obrażeń osób znajdujących się poza pojazdem.

Na szczęście akcja serwisowa ma niewielki wymiar. Kampanii naprawczej w Polsce podlega tylko 7 samochodów. Przedsiębiorca zadeklarował, że właściciele samochodów zostaną zaproszeni listownie do Autoryzowanych Stacji Obsługi w celu aktualizacji oprogramowania modułów sterujących praca systemu ABS pojazdu.

Zobacz: Elektryczny Hyundai Ioniq samoczynnie przyspiesza! Auta wzywane na serwis!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności