REKLAMA

Bezpłatne szkolenia dla młodych kierowców Ford Driving Skills for Life

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: · Dodane: 28 września 2021
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Bezpłatny kurs doskonalenia techniki jazdy dla młodych kierowców Ford Driving Skills for Life 2021 organizowany przez Fundusz Forda na całym świecie po raz piąty odbędzie w Polsce. Obejmie on zajęcia praktyczne i teoretyczne. Gdzie się odbędzie w tym roku? W Warszawie.

Młodzi kierowcy przodują w statystykach sprawców wypadków na drogach w Polsce. Dlatego warto dać im szansę, aby mogli doskonalić swoje umiejętności w bezpiecznych warunkach i kształtować w nich odpowiedzialność na drodze. Ford ma świadomość zagrożeń jaka niesie młodość za kierownicą, dlatego kluczowym założeniem programu edukacyjnego Driving Skills for Life (DSFL) jest przekazanie najmłodszym kierowcom nowych informacji, których nie nabyli w trakcie podstawowego kursu na prawo jazdy.

Ford Driving Skills for Life – na czym polega?

Jak przekonują przedstawiciele amerykańskiej marki, Ford Driving Skills for Life to świetna okazja do zdobycia bezcennych umiejętności pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Ilość miejsc na tegorocznym Ford Driving Skills for Life jest ograniczona do 192 osób. Każdego dnia w szkoleniu będą brały udział dwie grupy po 48 osób. Zostaną im zaprezentowane realia jakie czekają na drodze i w najróżniejszych sytuacjach. Uzyskają porady jak powinni się zachować, by ograniczyć niebezpieczne sytuacje na drodze.

Zobacz: Alpine A110S – przeprowadziliśmy jego test na torze w trakcie Alpine Experience

O tym jak bardzo potrzebne są tego typu akcje prewencyjne i edukacyjne może świadczyć duże zainteresowanie szkoleniami podczas poprzednich czterech polskich edycji Ford DSFL. Do tej pory Ford przeszkolił już niemal 3000 kierowców w wieku 18 – 24 lat. Widać było u nich ogromną chęć do nauki bezpiecznej jazdy. Pod względem frekwencji i zaangażowania w projekt, Polska jest w czołówce całego programu Ford Driving Skills for Life, o czym przekonuje Mariusz Jasiński, dyrektor komunikacji i public relations Ford Polska.

Ford Driving Skills for Life – termin i zapisy

Tegoroczne bezpłatne szkolenia Ford Driving Skills for Life odbędą się w dniach 16 – 17 października 2021 roku na terenie Automobilklubu Polski w Warszawie, ul. Powstańców Śląskich 127. Szkolenie obejmuje zarówno zajęcia praktyczne i szkolenie teoretyczne. Młodzi kierowcy zostaną przeszkoleni w zakresie prowadzenia samochodu, a także rozpoznawania i unikania zagrożeń drogowych i czynników rozpraszających. W programie Ford DSFL nie zabraknie również przydatnych porad związanych z mobilnością elektryczną – w tym elektrycznych hulajnóg i samochodów. Osoby zainteresowane bezpłatnym programem mogą zarejestrować się na stronie: https://forddsfl.pl/szkolenie/kalendarz-wydarzen

Zobacz: Rusza konkurs Najbezpieczniejszy Młody Kierowca 2021!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności