REKLAMA

Mazda RX-8 i Mazda 6 mogą się zapalić przez wadliwe pierścienie!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Mazda · Dodane: 1 grudnia 2021
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Po latach okazuje się, że Mazda 6 i Mazda RX-8 mają problemy z pompą paliwa. Na skutek nieszczelności układu może dojść do wycieku paliwa, a w rezultacie nawet pożaru pojazdu. Na szczęście akcja serwisowa ma relatywnie niewielki zasięg.

Kolejna akcja serwisowa w ciągu ostatniego tygodnia dotycząca potencjalnego ryzyka wybuchu pożaru pojazdu. Ostatnio problem miało Maserati z kilkoma swoimi modelami, teraz do wady technicznej przyznała się Mazda. W tym przypadku sprawa jest jednak wyjatkowo ciekawa. Wadliwe samochody mają bowiem ponad 10 lat, a niektóre nawet 16-ście! Mimo to, akcja przywoławcza trwa, bo problem jest potencjalnie poważny.

Cieknące pierścienie pompy paliwa

Jak się okazuje, w samochodach marki Mazda RX-8 model SE, które zostały wyprodukowane w Japonii od 8 kwietnia 2008 roku do 1 lipca 2010 roku, oraz Mazda 6 model GG/GY, wyprodukowanych w Japonii od 28 lipca 2005 roku do 30 lipca 2007  r.,  paliwo może wyciekać z pierścieni pompy paliwa, co zwiększa ryzyko pożaru w przypadku obecności źródła zapłonu w pobliżu pojazdu.

Mazda RX-8

Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest łącznie 90 samochodów. Właściciele pojazdów zostaną powiadomieni o konieczności umówienia się na wizytę w ASO Mazda w celu dokonania stosownej naprawy. Informacji związanych z kampanią udziela Mazda Motor Poland Sp. z o.o. (adres: ul. Postępu 14b, 02-676 Warszawa; tel.: 22 318 19 85).

Zobacz: Mazda i jej samochody z silnikiem Wankla, o których pewnie nie słyszałeś!

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Dante Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Dante
Gość
Dante

Byle szybko byle jak… Ale mamy czasy. Strach kupować.

Aktualności