REKLAMA

Kia rozwija sieci ładowania o energię ze źródeł odnawialnych

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Kia · Dodane: 25 lutego 2022
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Kia rozszerza dostawców energii elektrycznej dla aut elektrycznych w ramach usługi Kia Charge o firmę Digital Charging Solutions. Jak podkreśla prezes DCS, dostarczana energia pochodzi wyłącznie ze źródeł odnawialnych.

Kia wzmacnia swój zrównoważony rozwój poprzez dodanie kolejnej sieci ładowania, dostępnej w całej Europie, która do zasilania ładowarek wykorzystuje wyłącznie energię ze źródeł odnawialnych. Kia już współpracuje z IONITY, które zapewnia ekologiczne rozwiązania ładowania wzdłuż autostrad w Europie. Najnowsze partnerstwo – z Digital Charging Solutions (DCS) – oznacza, że ​​użytkownicy samochodów elektrycznych marki Kia mogą od teraz cieszyć się korzyściami, które płyną z jazdy bezemisyjnymi autami i z faktu, że ich ładowanie zostanie zrekompensowane energią ze źródeł odnawialnych.

Energia elektryczne z gwarancją pochodzenia?

Kia, za pośrednictwem usługi Kia Charge, określi ilość energii zużywanej przez klientów w Europie do ładowania samochodów elektrycznych (zgodnie z odpowiednimi przepisami o ochronie danych osobowych) i zakupi odpowiednią porcję megawatogodzin (MWh) z certyfikatem „Gwarancji pochodzenia”. W tym przypadku energia odnawialna pochodzi z energii wiatrowej, a DCS użyje „Gwarancji pochodzenia” do zasilenia sieci energetycznej energią ze źródeł odnawialnych, która następnie zasili nie tylko punkty ładowania, ale również inne urządzenia elektryczne.

Zobacz: Kia uzyskała największy udział w rynku nowych aut w Europie!

Dostawcy energii ze źródeł odnawialnych wytwarzają ją z zasobów naturalnych, takich jak energia wiatrowa czy słoneczna, które następnie są przetwarzane na energię elektryczną. Niezależny rejestr potwierdza pochodzenie każdej wyprodukowanej jednostki energii, mierzonej w MWh, o czym świadczy odpowiedni certyfikat „Gwarancji pochodzenia”. Jörg Reimann, dyrektor generalny Digital Charging Solutions, powiedział:

DCS napędza przyszłość zrównoważonej mobilności na świecie. Certyfikaty „Gwarancji pochodzenia” zapewniają, że sto procent energii zużywanej podczas każdego ładowania trafia z powrotem do sieci energetycznej w postaci energii elektrycznej wytworzonej przez turbiny wiatrowe w Europie. To sprawia, że ​​popyt na energię elektryczną ze źródeł odnawialnych jest bardzo wyraźny, co pomaga utorować drogę do bardziej zrównoważonej przyszłości.

Cała wyprodukowana energia – czy to tzw. zielona, ​​czy pochodząca z tradycyjnych źródeł – trafia do sieci energetycznej i nie można jej ani zidentyfikować, ani wybrać do wykorzystania według typu. Użytkownicy samochodów elektrycznych marki Kia mają swobodę ładowania w dowolnym publicznym punkcie ładowania, a Kia nie ma możliwości kontrolowania źródła energii wykorzystywanej do zasilania każdego z nich. Współpraca marki Kia z DCS ma na celu zwiększenie ilości energii ze źródeł odnawialnych dostępnej w sieci, poprzez zobowiązanie się do uzupełnienia każdej megawatogodziny energii zużywanej do ładowania w publicznych punktach energią ze źródeł odnawialnych.

Wprowadzając więcej energii ze źródeł odnawialnych do sieci, Kie może zwiększyć jej udział w miksie energetycznym. Przedstawiciele marki mają nadzieję, że z czasem staną się częścią szerszej sieci, która będzie mogła współpracować bezpośrednio z dostawcami energii ze źródeł odnawialnych, którzy dostarczają klientom w 100% ekologiczne urządzenia do ładowania. Dopóki w sieci nie będzie wyłącznie energii ze źródeł odnawialnych, ta inicjatywa jest zdecydowanym krokiem we właściwym kierunku.

Zobacz: Test Kia e-Soul

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności