REKLAMA

Rdest punktuje w pierwszych wyścigach Alpine Europa Cup we Francji!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Alpine · Dodane: 25 sierpnia 2020
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Gosia Rdest po 3 pierwszych wyścigach pucharu Alpine Europa Cup zajmuje 8 miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów. Warto przy tym podkreślić, że Polka była jedną z dwóch kobiet wśród 17 zawodników startujących w ostatni weekend na torze Circuit Paul Armagnac niedaleko Nogaro.

W miniony weekend, 22 i 23 sierpnia, Gosia Rdest, jako jedyna Polka i jedna z dwóch kobiet ścigała się w ramach pierwszej serii francuskiego pucharu Alpine Europa Cup. W ciągu dwóch dni rozegrano wszystkie trzy zaplanowane wyścigi na torze Circuit Paul Armagnac. W swoim debiucie Rdest zaprezentowała się bardzo dobrze. Po pierwszych trzech wyścigach pierwszej serii prestiżowych wyścigów polska zawodniczka zajęła kolejno lokaty: P8, P7 i P10. W rezultacie łącznie zdobyła 12 punktów, co przekłada się na 8 miejsce w klasyfikacji generalnej. To bardzo dobra pozycja, wziąwszy pod uwagę fakt, że pierwsze cztery miejsca przypadły doświadczonym kierowcom, którzy startowali w dwóch poprzednich edycjach francuskiego pucharu.

Gosia Rdest uczestniczyła w karambolu, ale punkty zdobyła!

Warunki do ścigania nie były na pewno korzystne, bo przy temperaturze 37 stopni w cieniu, wnętrze auto nagrzewało się do temperatury prawie 50 stopni Celsjusza. Co więcej, w ostatnim, trzecim wyścigu plany Gosi Rdest pokrzyżował dodatkowo bardzo poważnie wyglądający wypadek na torze – Gosia nie zdołała ominąć biorących udział w karambolu aut i uderzyła z impetem w samochód brazylijskiego kierowcy, uszkadzając przód swojego samochodu. Na szczęście Polce nic poważnego się nie stało, a do tego udało się jej dojechać do mety wyścigu na punktowanym, 10-tym miejscu.

Zobacz: Alpine A110 Rally oficjalnie z rajdową homologacją

Pierwszy start w ramach Alpine Europa Cup miał miejsce na torze Circuit Paul Armagnac w pobliżu francuskiego miasta Nogaro. Przed Polką jeszcze trzy rundy tej wyścigowej serii: we wrześniu w Magny-Cours, w październiku na Paul Ricard, a na przełomie października i listopada w Portimao w Portugalii. Jak podkreśla Mateusz Widuch, marketing manager Alpine Katowice:

Biorąc pod uwagę rezultaty Gosi w pierwszej serii Alpine Europa Cup wierzę, że w kolejnych startach poprawi swój wynik. Nasza zawodniczka świetnie czuje samochód i w moim przekonaniu ma spore szanse nawet na podium. Gratulacje dla całego zespołu za profesjonalizm, zaangażowanie i świetny rezultat

Gosia jest częścią zespołu Racing Technology.  W pierwszej rundzie ścigała się z 16 kierowcami, była jedną z dwóch kobiet biorących udział w wyścigach i jednocześnie jedyną i pierwszą Polką. Alpine A110, w którym się ścigała to model drogowy z silnikiem o pojemności 1,8 l z turbodoładowaniem. Dzięki innemu filtrowi powietrza oraz zmodyfikowanemu wydechowi moc auta zwiększono do 270 koni mechanicznych. Waga samochodu wynosi jedynie 1050 kg.

Zobacz: Limitowane Alpine A110 Legende GT – czym różni się od innych wersji?

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności