REKLAMA

Lexus sprzedał już milion aut w Europie! Znamy liderów sprzedaży!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Lexus · Dodane: 28 października 2020
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Sprzedaż samochodów marki Lexus przekroczyła już 1 milion aut. Jakie modele Lexusa sprzedają się najlepiej? Ile poszczególnych aut sprzedał Lexus w przeciągu ostatnich 30-lat? Zobaczcie sami! Oto nietypowa lista najchętniej kupowanych auta w historii firmy.

We wrześniu tego roku Lexus przekroczył łączną sprzedaż aut w Europie na poziomie 1 miliona samochodów. Rekord ten zbiegł się w czasie z 30. rocznicą debiutu marki w Europie oraz początkiem nowej epoki w historii marki, wraz z wprowadzeniem na wybrane rynki europejskie UX 300e, pierwszego samochodu elektrycznego na baterie w gamie Lexusa.

Debiut Lexusa na świecie i w Europie

W 1990 roku, zaledwie kilka miesięcy po globalnym debiucie w Stanach Zjednoczonych, Lexus rozpoczął działalność w Europie z modelem LS 400, którego sprzedaż do końca roku wyniosła 1158 aut. Początek można uznać za bardzo skromny, ale sygnalizował on transformację rynku samochodów premium. Model LS na nowo zdefiniował, czym powinien być samochód luksusowy pod względem osiągów, wydajności i zaawansowanych elementów wyposażenia.

Sprzedaż aut marki Lexus w Europie w ciągu ostatnich 30 lat!

Jednocześnie Lexus wprowadził nowe podejście do obsługi klienta i serwisu, które nieustannie wyznacza standardy dla międzynarodowego przemysłu samochodowego. Zgodnie z tradycyjnymi zasadami japońskiej gościnności Omotenashi, która wymaga, by traktować klienta z taką samą troską i uprzejmością jak gościa w domu, Lexus stawia najwyższy poziom relacji z klientem w sercu swojej marki.

Najchętniej kupowane auta Lexusa w Europie

Od samego początku Lexus wyznaczał własny kurs, zamiast podążać za ustalonymi normami rynkowymi, między innymi jako lider  techniki napędu hybrydowego. W 2005 roku wprowadził na rynek pierwszy na świecie, luksusowy samochód hybrydowy, model RX 400h, i od tego czasu nieustannie rozwija tę technologię. Jak zapewniają przedstawiciele marki, z generacji na generację Lexusy oferują coraz lepsze osiągi i coraz niższe zużycie paliwa i emisję spalin, zapewniając przy tym coraz wyższy poziom komfortu jazdy bez hałasu i wibracji.

Z miliona Lexusów, które wyjechały na drogi w Europie, nie mniej niż 45% stanowiły hybrydy. Obecnie wersje hybrydowe są dostępne dla wszystkich modeli Lexusa, a ich popularność stale rośnie – obecnie stanowią 96% całkowitej sprzedaży na rynkach Europy Zachodniej. Trzeba jednak zauważyć, że w ofercie japońskiego producenta naprawdę brakuje porządnych silników spalinowych (np. 3.5 V6) Te zarezerwowane są dla innych rynków (m.in. USA i Chin).

Zobacz: Sportowy Lexus GS F przeszedł facelifting na 2020 rok!

Lexus uważnie śledził również zmieniające się potrzeby i preferencje klientów, opracowując nowe modele, które są dobrze dostosowane do trendów rynkowych. Skoncentrowano się na modelach SUV, których sprzedaż w Europie przekroczyła 550 tysięcy egzemplarzy. Obecnie gama SUV-ów obejmuje cztery samochody różnych wielkości – model RX, który zapoczątkował rynek luksusowych SUV-ów, specjalnie zaprojektowany siedmiomiejscowy RX L, średniej wielkości NX, oraz wprowadzony na rynek w 2019 roku, kompaktowy miejski crossover UX, który szybko stał się bestsellerem marki w Europie. W Rosji i na innych rynkach wschodnich* Lexus sprzedaje również dużego terenowego SUV-a LX i wytrzymałego GX. Wszystkie te modele stanowią obecnie ponad 80% sprzedaży Lexusa w Europie.

Zobacz: Lexus LFA – zobacz jak powstał japoński supersamochód?

Dla kierowców, którzy szczególnie cenią świetną dynamikę jazdy i emocje za kierownicą, Lexus stworzył linię zorientowanych na osiągi modeli z oznaczeniem Lexus „F”, w tym ręcznie budowany, ultra-ekskluzywny supersamochód LFA z silnikiem V10 oraz coupe RC F, który dziś konkuruje na międzynarodowych wyścigach GT. Sportowy charakter tych wyjątkowych samochodów przenosi się także do standardowej gamy modeli w postaci usportowionych wersji F SPORT.

Zobacz: Lexus RC został udoskonalony! Zmiany dotknęły nawet konstrukcji nadwozia!

Lexus ewoluuje również jako luksusowa marka poza światem motoryzacyjnym, promując doskonałość w rzemiośle, wspierając utalentowanych projektantów w międzynarodowym konkursie Lexus Design Award oraz pomagając swoim klientom odkrywać i cieszyć się niesamowitymi wrażeniami.

* Działalność Lexus Europe obejmuje Europę Zachodnią (kraje Unii Europejskiej, Wielką Brytanię, Norwegię, Islandię i Szwajcarię), a także następujące rynki wschodnie: Rosję, Ukrainę, Kazachstan, Kaukaz, Turcję i Izrael.

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
KarolLui Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Karol
Gość
Karol

Porządna to się sprzedaje

Lui
Gość
Lui

Woooow

Aktualności