REKLAMA

Fabryka aut elektrycznych Volkswagena w Ameryce Północnej!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: · Dodane: 18 listopada 2019
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Fabryka samochodów elektrycznych Volkswagena ruszy do pracy w 2022 roku w Chattanooga. Będą w niej produkowane auta przeznaczone do sprzedaży na rynki Ameryki Północnej. Tym samym zakład przejdzie niezbędne przeobrażenia na potrzeby produkcji samochodów nowej generacji.

Volkswagen rozpoczął budowę linii produkcyjnej samochodów elektrycznych skonstruowanych w oparciu o modułową platformę MEB. Istniejąca fabryka w Chattanooga w 2022 roku zostanie zmodernizowana i powiększona, dzięki czemu stanie się miejscem produkcji aut elektrycznych Volkswagena przeznaczonych do sprzedaży na rynkach Ameryki Północnej. Poza tym w Chattanooga ma powstać linia montażu akumulatorów. Scott Keogh, prezes i CEO Volkswagen Group of America powiedział:

To wielka chwila dla naszej firmy. Zwiększenie produkcji tu na miejscu tworzy fundament trwałego wzrostu w USA. Samochody elektryczne są przyszłością motoryzacji i Volkswagen będzie je produkował dla milionów ludzi.

W fabryce Volkswagena w Zwickau z taśm zjeżdżają już pierwsze egzemplarze ID.3. W 2020 roku w zakładach w Anting i Foshan w Chinach rozpocznie się produkcja modeli z rodziny ID. Od 2022 roku samochody skonstruowane na bazie platformy MEB opracowanej specjalnie na potrzeby aut elektrycznych będą wytwarzane w ośmiu fabrykach na trzech kontynentach. Zakład w Chattanooga stanie się w przyszłości centrum produkcji samochodów elektrycznych przeznaczonych na rynki Ameryki Północnej.

Tak ma wyglądać nowa fabryka aut elektrycznych Volkswagena w Chattanooga

Dzięki zainwestowaniu 800 milionów dolarów w rozbudowę fabryki w Chattanooga Volkswagen stworzy 1.000 nowych miejsc pracy. W 2022 roku w zakładzie ruszy produkcja SUV-a należącego do rodziny ID. Powierzchnia zakładu zwiększy się łącznie do 52.400 metrów kwadratowych. Powstanie tu również linia montażowa akumulatorów. W fabryce w Chattanooga Volkswagen produkuje dzisiaj SUV-a o nazwie Atlas oraz północnoamerykańską odmianę Passata.

Zobacz: Fabryka silników Mercedesa w Polsce!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności