REKLAMA

Słowacka fabryka aut Kia wyprodukowała 5 milionów samochodów

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Kia · Dodane: 6 czerwca 2024
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Kia Slovakia świętuje wyprodukowanie ponad pięciu milionów samochodów, co podkreśla ogromny sukces firmy. 5-milionowym autem jest hybrydowy Sportage, który trafi w ręce klienta na Słowacji. Przedstawiciele marki chwalą się jednocześnie, jaki postęp w produkcji aut miał miejsce w tej fabryce na przestrzeni ostatnich lat.

Z pięciu milionów samochodów wyprodukowanych w zakładzie znajdującym się w Teplička nad Váhom ponad 2,5 miliona to modele Sportage, które są produkowane w Kia Slovakia od drugiej generacji. Tuż za nimi plasują się modele z rodziny Ceed, których wyprodukowano ponad 2,1 miliona egzemplarzy. Jak zauważa Marc Hedrich, prezes Kia Europe, w ciągu ostatnich dwóch dekad koreańska marka 3-krotnie zwiększyła swój udział w europejskim rynku samochodowym i to dzięki obecności fabryki w Europie.

Ile aut produkuje fabryka samochodowa Kii?

Kia Slovakia produkuje obecnie prawie 1500 samochodów Ceed i Sportage dziennie, które pociągami i ciężarówkami są transportowane do salonów sprzedaży w Europie. W ostatnich latach głównymi krajami eksportowymi Kia Slovakia są Wielka Brytania, Niemcy, Szwecja i Hiszpania. Firma nadal inwestuje i wdraża nowe technologie w celu zwiększenia wydajności produkcji i bezpieczeństwa pracowników oraz zmniejszenia negatywnego wpływu na środowisko. Dodatkowo w ramach fundacji, która została założona w 2013 roku, Kia przekonuje, że wspiera szereg projektów w dziedzinach edukacji, zdrowia, środowiska i integracji.

Zobacz: Test Kia Sportage Hybrid

W zakładzie Kia Slovakia pracuje około 3800 osób, a średni czas zatrudnienia pracowników wynosi 11 lat. Spośród obecnej kadry ponad 1300 pracowników pracuje dla Kia Slovakia od ponad 15 lat, co czyni firmę stabilnym pracodawcą w regionie, a tym samym strategicznym partnerem miasta Żylina, okolicznych gmin i społeczności. Kia jest jedynym producentem samochodów na Słowacji, z własnym certyfikowanym laboratorium emisji i zakładem produkcji silników.

Ograniczenie zużycia energii i zasobów

W ciągu ostatniej dekady, dzięki różnym inicjatywom Kia znacznie zmniejszył swój negatywny ślad na każdy wyprodukowany samochód – o 16% zmniejszyło się zużycie energii elektrycznej, a wody – o aż 35%, poprzez ponowne wykorzystanie wody z recyklingu, o 19% zmniejszono emisję CO2. Na koniec warto zauważyć, że fabryka marki Kia w Żylinie wykorzystuje w swojej działalności 100% energii odnawialnej.

Zobacz: Fabryka Kia Slovakia w Żylinie wyprodukowała 4 miliony samochodów!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności