REKLAMA

Bentley wybuduje luksusowy wieżowiec mieszkalny na ponad 60 pięter!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: · Dodane: 15 kwietnia 2021
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Bentley Motors ogłosił, że wybuduje luksusowy wieżowiec mający ponad 60 pięter i 200 apartamentów mieszkalnych. Będzie to pierwszy i raczej nie ostatni apartamentowiec marki Bentley Residences. Gdzie powstanie ten potężny budynek?

Bentley to marka luksusowych samochodów, mająca ogromne tradycje w sportach motorowych. Ale firma nie zamyka się wyłącznie na motoryzację i szuka innych gałęzi gospodarki, która może przynieść ogromne zyski. Bentley Motors działa bowiem m.in. w budownictwie mieszkaniowym. Sęk w tym, że przeznaczonym dla elit i krezusów finansowych. Obecne plany koncernu zakładają budowę pierwszego na świecie luksusowego wieżowca mieszkalnego marki Bentley Residences. Do inicjatywy dołączył czołowy deweloper nieruchomości z Południowej Florydy, Dezer Development oraz znana firma architektoniczna Seger Suarez Architects. Jak przekonują przedstawiciele Bentleya koncepcja apartamentowca została opracowana zgodnie z certyfikatem Florida Green Building Council (FLGC), co ma pozwolić na skuteczną ochronę lokalnego środowiska naturalnego i dzikiej przyrody.

Wieżowiec firmy Bentleyy

Bentley Residences to ponad 200 luksusowych apartamentów zbudowanych dla klientów oczekujących najlepszego na świecie designu i jakości. Wieżowiec liczący 229 metrów wysokości i ponad 60 pięter będzie architektoniczną wizytówką miasta Sunny Isles Beach wchodzącego w skład obszaru metropolitalnego Miami. Inwestycja stanie się zarazem najwyższym wieżowcem mieszkalnym wszystkich wybrzeży USA.

Dział projektowy Bentley Motors zadbał o to, by DNA firmy było odczuwalne w całym kompleksie. Zarazem wykorzystane materiały, stopień wykończenia, jak i wyposażenie każdego z apartamentów będzie reprezentować najwyższy poziom luksusu, kojarzący się z brytyjską marką. Budynek zostanie wyposażony w opatentowaną windę samochodową, zaprojektowaną z myślą o miłośnikach motoryzacji. Co więcej, mieszkańcy będą mieli do dyspozycji własne garaże na wiele stanowisk, co podkreśli ekskluzywny charakter inwestycji. Dzięki innowacyjnemu projektowi Bentley Residences będzie oferować niepowtarzalne widok na ocean i zatokę z każdego apartamentu. Jest to możliwe dzięki cylindrycznej formie budynku i oknom sięgającym sufitu.

Zobacz: Bentley zanotował wzrost sprzedaży w 2020 roku, ale poza Europą!

Każdy apartament będzie zapewniał dostęp do prywatnego balkonu, basenu, sauny i prysznica na świeżym powietrzu. Projekt wnętrz zakłada wykorzystanie materiałów wykończeniowych pozyskanych w sposób zrównoważony. We wnętrzu budynku znajdzie się siłowania, spa, whisky bar i restauracja. By zapewnić mieszkańcom wytchnienie, inwestycja zapewni prywatne, pieczołowicie zagospodarowane ogrody.

Teoretycznie ekologicznie

Zamysłem projektu jest zapewnienie luksusowego stylu życia w zrównoważonej harmonii ze światem natury. Bentley Residences został zaprojektowany zgodnie z programem certyfikującym Florida Green Building Council (FLGC) i innymi przepisami dotyczącymi ochrony środowiska. Przewidywane rozwiązania mają umożliwić zminimalizowanie wpływu inwestycji na lokalną przyrodę. Do budowy zostaną wykorzystane materiały bezpieczne dla środowiska, a oświetlenie wybrzeża zostanie ograniczone, co pozwoli na ochronę lokalnych gatunków żółwi morskich. Rozpoczęcie budowy przewidywane na początek 2023 roku. Zakończenie budowy Bentley Residences ma nastąpić w 2026 roku.

Zobacz: Nowy Bentley Continental GT Speed – większa moc, szpera eLSD i skrętna tylna oś!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności