REKLAMA

Fabryka Kia Slovakia w Żylinie wyprodukowała 4 miliony samochodów!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: · Dodane: 26 maja 2021
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Fabryka samochód Kia w Żylinie przekroczyła łączną wielkość produkcji na poziomie 4 milionów samochodów. Słowacki zakład produkcyjny stanowi ważny kamień milowy w historii marki Kia, a 4-milionowym autem była Kia Sportage.

Europejski zakład produkcyjny samochodów marki Kia w pobliżu Żyliny na Słowacji rozpoczął produkcję na masową skalę w 2006 roku. Produkowane w niej modele szybko przyczyniły się do ekspansji Kia w Europie. Pierwsze auta wyprodukowane w Kia Slovakia należały do ​​rodziny samochodów Kia Cee’d – modeli, które wciąż są projektowane, konstruowane i produkowane w Europie z myślą wyłącznie o europejskich klientach. Wraz z gamą modeli Ceed Kia wprowadziła wiodącą w branży siedmioletnią gwarancję producenta. Auta zaprojektowane pod gusta Europejczyków w połączeniu z najdłuższą gwarancją na auta, przekonały do siebie nieufnych marce klientów.

Pierwszy milion

Kia Slovakia wyprodukowała milionowy pojazd w 2012 roku i od tego czasu, średnio co trzy lata, przybywa kolejny milion wyprodukowanych aut. Dzisiaj, po upływie 9 lat, cztery miliony samochodów zjechało z 7,5-kilometrowej linii produkcyjnej, na której jednocześnie może być produkowanych aż osiem różnych modeli. Obecnie w zakładach w Żylinie powstają wszystkie modele z rodziny Ceed – w tym Ceed, Ceed GT, Ceed kombi, ProCeed, XCeed – oraz Sportage.

Zobacz: Test KIA ProCeed GT 1.6 T-GDI DCT

Zakład jest obecnie jednym z głównych producentów i eksporterów na Słowacji, zatrudniającym 3700 pracowników, których wspomagają zaawansowane technologicznie roboty. Niedawna inwestycja w wysokości 70 milionów euro pozwala produkować na miejscu i montować nowe silniki benzynowe, co jest odpowiedzią na zmieniające się wymagania rynku. Na trzech liniach produkcyjnych Kia będzie teraz produkować silniki benzynowe o małej pojemności i wysokiej wydajności. Czwarta linia będzie przeznaczona dla najnowszego 1,6-litrowego silnika Diesla „Smartstream”.

Zobacz: Mimo kryzysu KIA zwiększa udział na europejskim rynku!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności