REKLAMA

Sieć ładowarek o mocy 350 kW i tańszy prąd! Kia rzuca rękawice rywalom!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: · Dodane: 23 kwietnia 2021
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Ładowarka elektryczna o mocy 350 kW, pakiet Power dla polskich klientów, tańszy prąd i szybkie ładowanie aut – Kia rusza z potężnym projektem w Polsce. Razem z firmą IONITY wciela w życie ambitny plan, w ramach którego stworzy sieć mocnych ładowarek i

Kia EV6 to przełomowy model koreańskiego producenta aut, który łączy sportowy charakter ze stylem crossovera. Ale równie ciekawie prezentuje się system sprzedażowy tego modelu. Przedstawiciele koncernu poinformowali, że Kia EV6 będzie oferowana w Europie wraz z dostępem do rozbudowanej sieci stacji szybkiego ładowania wraz ze zintegrowaną platformą płatniczą. Kia, jako członek joint venture o nazwie IONITY, może zaoferować nabywcom EV6 obniżone stawki za ładowanie w jedynej ogólnoeuropejskiej sieci, która dysponuje ultraszybkimi ładowarkami o mocy 350 kW. Nie da się zatem ukryć, że producenci aut robią wszystko, żeby zachęcić do przesiadki na samochody elektryczne. A plany co do ich dalszego rozwoju mają oni wyniosłe. Kia zamierza  do 2027 roku wprowadzić do swojej oferty 11 elektrycznych modeli.

Innowacyjne auta i sieć ładowania IONITY

Mówiąc o samochodach elektrycznych można dostrzec, że pojawiają się między nimi coraz większe różnice i innowacje,. Jednym z wielu zaawansowanych technologicznie elementów samochodu Kia EV6 jest 800-voltowy akumulator, zastosowany po raz pierwszy w tym segmencie samochodów, który pozwala na ładowanie dużą mocą. W punktach ładowania IONITY ładowanie akumulatora EV6 od 10 do 80% pojemności trwa jedynie 18 minut. Mniej niż 4,5 minuty potrzeba na uzupełnienie zasięgu o dodatkowe 100 km. Maksymalny zasięg Kia EV6 wynosi ponad 510 km (wg WLTP).

Elektryczna Kia EV6 i ładowanie na stacji IONITY

Kia wraz z częściowo należącą do niej firmą IONITY ma zapewnić nabywcom EV6 dostęp do ponad 400 stacji ładowania o dużej mocy w 24 europejskich krajach. Rozbudowana sieć stacji ładowania IONITY obejmuje punkty ładowania rozmieszczone co 120 km wzdłuż międzynarodowej sieci autostrad. Sieć wykorzystuje wiodący w Europie standard ładowania za pośrednictwem złącza CCS (Combined Charging System), a energia do zasilania stacji ładowania w 100% pozyskiwana jest ze źródeł odnawialnych. W Polsce Kia zaoferuje dla swoich klientów pakiet Power z  miesięcznym abonamentem w cenie 58 złotych i dostępem do energii w obniżonej cenie 1,35 zł / kWh. Do końca 2022 roku nabywcy nowej Kia EV6 bezpłatnie otrzymają roczny dostęp do pakietu Power.

Zobacz: Honda e nie jest idealna, ale to świetny „warm hatch” [VideoTest]

Brzmi ciekawie, ale trzeba pamiętać, że ładowanie auta w takiej stacji nie jest tanie, nawet uwzględniając rabat. Przy średnim użyciu prądu w miejski aucie elektrycznym na poziomie 25 kWh na 100 km, koszt przejechania 100 km wyniesie niecałe 34 zł. O magicznych 7 czy 9 zł o jakich pisały nieraz media nie ma co marzyć. Pytanie, ile będzie kosztowała jazda Kią EV6, która przynajmniej nie powinna rozczarowywać osiągami.

Zobacz: Elektryczna Kia EV6 ma zasięg do 510 km i moc prawie 600 KM!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności