REKLAMA

Manualna skrzynia biegów zniknie z aut Aston Martina do 2022 roku!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: DailyDriver.pl · Dodane: 14 maja 2021
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Aston Martin bez manuala? Ręczna skrzynia zniknie z listy opcji brytyjskich aut do 2022 roku. Tym samym marka po raz kolejny wycofuje się z zapowiedzi jakie szumnie głosiła w przeszłości, że będzie ostatnią marką aut sportowych oferujących skrzynię manualną. Winni są podobno klienci. Ale prawda jest taka, że także sam producent aut. Dlaczego?

Aston Martin przechodzi duże zmiany z uwagi na szereg czynników, w tym problemy finansowe. O kiepskiej sytuacji finansowej świadczy też fakt, że Aston Martin rezygnuje z manualnej ręcznej skrzyni. Przestanie ją oferować jako opcję do 2022 roku. Firma nie przyznaje tego otwarcie, ale koszt produkcji auta z dodatkową skrzynią biegów, która wpływa też na wyższe zużycie paliwa i emisję spalin to dodatkowe koszty. Koszty, na które firma nie może sobie pozwolić. To one były też przyczyną rezygnacja z budowy swojego nowego silnika V6 na rzecz zakupu jednostki hybrydowej Mercedes-AMG.

Aston Martin już bez manuala?

W przeszłości, gdy firmą zarządzał Andy Palmer, celowała ona w prawdziwych entuzjastów motoryzacji. To wtedy do Aston Martina Vantage AMR powrócił lewarek ręcznej skrzyni biegów, a potem do modelu standardowego Vantage. Palmer chciał, aby brytyjska marka była ostatnią oferującą manualną skrzynię biegów na rynku. Niestety sytuacja się zmieniła po 2020 roku, gdy panika wywołana koronawirusem, doprowadziła do tarapatów finansowych Aston Martina. Firmę postanowił po kawałku przejmować Mercedes i stopniowo zaczął wykupować jej udziały.

Zobacz: Aston Martin tworzy własny silnik 3.0 V6 Twin-Turbo o mocy ponad 1000 KM!

Aston Martin z powodów kłopotów finansowych musiał zrezygnować z planów o budowie swojego własnego silnika V6 dla modelu Valhalla. Miał być to pierwszy, własny silnik od 1968 roku! Pojemność tylko 3-litrów, ale moc ponad 1000 KM! Niestety, Aston Martin zdecydował się zaadaptować do Valhalli układ napędowy AMG GT 73  o mocy ponad 800 KM i bazujący na silniku 4.0 V8. Dlatego trudno liczyć na to, że manualna skrzynia biegów jeszcze powróci.

Zobacz: Lamborghini Huracan STO – torowe auto na co dzień! Tylko 7 w Polsce!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności