REKLAMA

Dilerzy tworzą mapę pomocy dla uchodźców z Ukrainy

Autor: Związek Dealerów Samochodów · Zdjęcia: · Dodane: 3 marca 2022
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Związek Dealerów Samochodów jest w trakcie przygotowywania dealerskiej „mapy pomocy”, która stanowić będzie długofalową akcję pomagającą uchodźcom uciekającym przed wojną na Ukrainie. Na czym miałaby ta pomóc polegać?

Jak informują organizatorzy, celem nie jest pomoc doraźna. W ramach akcji ma zostać zorganizowana ogólnopolska sieć środków wsparcia zorganizowana przy firmach dealerskich. Pomoc przez nie świadczona ma być bardziej długofalowa i rozciągnięta na najbliższe miesiące.

Dilerska mapa pomocy

Dealerska „mapa pomocy” ma docelowo stanowić akcję, którą poprowadzi rynek dealerski w ramach wsparcia dla nadciągającej fali ukraińskich uchodźców oraz wsparcia samej Ukrainy. Akcja przewiduje stworzenie listy firm dealerskich, które byłby w stanie udostępnić pojazdy potrzebne do transportu ludzi i towarów, wyznaczyć kierowców, lub też zapewnić legalne zatrudnienie dla przybywających osób, a nawet zakwaterowanie dla potrzebujących i ich rodzin. Finalnie ma powstać mapa, z której będą mogły korzystać organizacje działające na rzecz pomocy uchodźcom, co pozwoli im na możliwe szybkie odnalezienie najbliższego punktu, który będzie w stanie udostępnić wyżej wymienione środki wsparcia.

Mamy na uwadze nadchodzące miesiące, podczas których jak uczy doświadczenie, spodziewamy się kolejnej, znacznie większej fali ludzi uciekających przed wojną. Chcemy przede wszystkim zapewnić pomoc o długofalowym charakterze. Zdajemy sobie sprawę, z tego że aktualnie wszelka możliwa pomoc doraźna na granicy jest już dostarczana przez odpowiednie organizacje, darczyńców i wolontariuszy, więc robienie kolejnej zbiórki rzeczy i dostarczanie tego na granicę nie jest tym, co wydaje się najbardziej potrzebne. Na chwilę obecną chcemy zebrać deklaracje od dealerów, co mogą w najbliższych tygodniach zapewnić uchodźcom i Ukrainie – pojazdy, pracę, zakwaterowanie – a następnie punktowo w ramach konkretnej potrzeby pomagać. Jesteśmy w kontakcie z organizacjami które zajmują się statutowo pomocą ofiarom wojny, więc ta pomoc na pewno trafi tam gdzie powinna.” – powiedział Paweł Tuzinek, prezes Związku Dealerów Samochodów.

Wszystkie salony motoryzacyjne, które będą w stanie zapewnić choćby jeden z wcześniej wspomnianych środków pomocy proszone są o kontakt z biurem Związku Dealerów Samochodów drogą mailową, wysyłając wiadomość na adres biuro@zds.org.pl, co pozwoli omówić szczegóły współpracy na rzecz pomocy uchodźcom.

Zobacz: Dilerzy chcą stopniowego wprowadzania zakazu wjazdu starych aut do miast!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności