REKLAMA

Rosjanie wybrali najlepsze auto coupe! Jest z Japonii!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: · Dodane: 11 sierpnia 2019
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Jakie coupe jest najlepsze na rynku? Wszystko zależy od kraju, w których zadane zostanie to pytanie. W plebiscycie Car of the Year in Russia na najlepsze coupe w Rosji zwyciężył japoński Lexus RC. W głosowaniu wzięło udział ponad milion osób!

Przez lata w polskim społeczeństwie pokutowała myśl, że w Rosji wśród marek premium zdecydowany prym wiedzie BMW i Mercedes. Jak się okazuje, coraz śmielej w tym kraju radzi sobie japoński Lexus. Obecnie jest to 3 marka klasy wyższej w Rosji. Potwierdzeniem pozycji Lexusa okazał się internetowy plebiscyt Car of the Year in Russia, w którym wzięło udział ponad milion Rosjan. W zorganizowanym po raz 19-sty głosowaniu mógł wziąć udział każdy, kto ukończył 18 lat. Respondenci wskazywali najlepsze auta w 20 segmentach, a na liście opcji znajdowały się wszystkie oficjalnie sprzedawane modele wraz z krótkimi opisami i podstawową specyfikacją. Analizą wyników zajęła się firma Ipsos Comcon.

Lexus RC najlepsze coupe 2019 roku w Rosji!

Jak się okazało, bezapelacyjnym zwycięzcą w klasie samochodów z nadwoziem coupe okazał się Lexus RC! Co skłoniło Rosjan do wyboru właśnie tego auta? Przedstawiciele marki twierdzą, że duża w tym zasługa faceliftingu, jaki samochód przeszedł pod koniec ubiegłego roku. Coupe zyskało bardziej stonowaną stylistykę, nawiązującą do topowego Gran Turismo marki czyli Lexusa LC. Zauważalne zmiany dotknęły również jego 2-litrowy silnik, który zapewniać ma bardziej bezpośrednie wrażenia w czasie przyspieszania. Ale nie da się ukryć, że styl i jakość japońskiego auta miały decydujące znaczenie dla Rosjan. I nie jest powinno być to zaskoczeniem dla kogoś, kto obserwuje rosyjski rynek samochodowy.

Czyżby skrót RC miałby od teraz oznaczać Russian Car? 

Japońska marka notuje bowiem coraz lepsze wyniki sprzedaży w Rosji. W 2018 roku Lexus zanotował prawdziwy rekord w historii obecności w tym kraju, sprzedając 24 312 nowych samochodów. W rezultacie Lexusowi przypada 15,7% rynku aut luksusowych w Rosji. A to z kolei oznacza, że po raz kolejny jest trzecim największym producentem aut klasy premium w kraju. Największym hitem Lexusa w Rosji jest model RX. W ubiegłym roku do rosyjskich klientów trafiło aż 9 781 egzemplarzy tego auta.

Zobacz: Samochodem roku 2019 został 400-konny elektryk!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności