REKLAMA

Rekordowe wyniki sprzedaży Alfy Romeo w Polsce

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Alfa Romeo · Dodane: 19 stycznia 2022
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Alfa Romeo osiągnęła rekordowe wyniki sprzedaży samochodów w Polsce w 2021 roku. Włoska marka, mimo problemów z dostępnością aut, wywołanym m.in. przez brak półprzewodników, osiągnęła w ubiegłym roku najlepszy w historii wynik rejestracji w naszym kraju.

Panika wywołana przez koronawirusa doprowadziła do zapaści gospodarczej na całym świecie. Kryzys poważnie uderzył w przemysł motoryzacyjny, czego efektem są ogromne opóźnienia w produkcji części i samochodów. Jednych i drugich po prostu brakuje, co winduje ceny. Na dodatek część samochodów nie może zostać dokończona w procesie produkcji, bo brakuje półprzewodników. Mimo to, Alfa Romeo osiągnęła najlepszy wynik sprzedażowy w Polsce, jakim dotąd mogła się poszczycić. Ale nadal jej wyniki są dalekie na pewno od tego, czego oczekiwaliby Włosi.

SUV Alfy Romeo w TOP10 w Polsce

Łącznie w całym 2021 roku Alfa Romeo sprzedała 1749 nowych samochodów, uzyskując ponad 30% wzrost rok do roku. Tym samym był to wynik znacznie powyżej rynkowej średniej wśród nowych samochodów osobowych, który w tym samym okresie zwiększył się o 4,3%.

Zobacz: Test Alfa Romeo Stelvio Ti 2.0 Turbo Q4

Niewątpliwym przebojem marki okazał się sportowy SUV, Alfa Romeo Stelvio, który awansował do rankingu Top 10 SUV. Aż 1210 sprzedanych egzemplarzy Stelvio zapewniło mu imponujący wzrost 50,9% w porównaniu z rokiem 2020. Ponadto rok 2021 był dla Stelvio w Polsce rekordowy, przynosząc najlepsze wyniki od momentu wprowadzenia modelu na rynek w 2017 r.

Alfa Romeo Giulia osiągnęła rekord sprzedaży

Alfa Romeo cieszy się także z wyniku, jaki osiągnęła Giulia. Sportowa limuzyna z segmentu D, którą zachwycają się dziennikarze motoryzacyjni na całym świecie, osiągnęła sprzedaż na poziomie 490 samochodów. Tym samym Alfa Romeo Giulia osiągnęła wzrost sprzedaży równy 37,6%. To rekordowa sprzedaż Giulii w Polsce od momentu wprowadzenia na rynek w 2016 roku.

Zobacz: Test Alfa Romeo Giulia Veloce Ti Q4 2.2 Diesel

Na dodatek w pierwszych dniach stycznia polskiemu klientowi została dostarczona 540-konna Alfa Romeo Giulia GTAm. Kolejne dwa egzemplarze tego unikalnego modelu zostaną wydane jeszcze w styczniu, a ostatnie trzy z puli sześciu sztuk przeznaczonych na krajowy rynek zostaną wyprodukowane jeszcze w pierwszym półroczu tego roku.

Polska to 4 rynek dla Alfy Romeo

Doskonałe wyniki sprzedaży uplasowały Polskę w czwórce wiodących rynków dla Alfy Romeo w Europie, po Włoszech (1), Niemczech (2) i Hiszpanii (3). Polska jest pierwszym rynkiem europejskim, na którym wprowadzono 5-letnią gwarancję z przebiegiem 200 000 km. Wszystkie Alfy Romeo sprzedawane w Polsce w 2021 roku są z 5-letnią gwarancją, co skutkuje wzrostem wartości rezydualnej i poprawą ogólnego wizerunku marki.

Zobacz: Alfa Romeo Giulia GTA i GTAm wyprzedane! Kilka sztuk trafi do Polski!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności