REKLAMA

Remont drogi DK8 w Markach zakończy się już maju?!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: · Dodane: 12 marca 2019
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Kiedy skończy się remont Drogi Krajowej nr 8 w Markach? Zdaniem GDDKiA prace zakończą się w pierwszej połowie tego roku. Wymagać to będzie jednak zmian w organizacji ruchu na trasie DK8. Ruch na drodze będzie ograniczony w pierwszej kolejności w kierunku Warszawy.

W podwarszawskich Markach od prawie roku trwa naprawa nawierzchni biegnącej przez miasto Drogi Krajowej nr 8. Chociaż obie jezdnie są już przejezdne od kilku miesięcy, to nie da się nie zauważyć, że droga jest ciągle w budowie. Przypominają o tym wystające kilka centymetrów ponad powierzchnię jezdni studzienki oraz brak oznakowania poziomego na dużej części drogi. GDDKiA poinformowała, że lada moment mają ruszyć prace mające na celu zakończyć remont głównej drogi w Markach.

Kiedy ruszą końcowe prace remontowe na DK8 w Markach?

Na 14 marca 2019 roku zaplanowano spotkanie komisji, która ma zadecydować o wprowadzeniu czasowej organizacji ruchu na DK8 przez Marki. W przypadku, gdy decyzja komisji będzie pozytywna, roboty będą mogły ruszyć nawet następnego dnia. Taką opinię wydał dziś warszawski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

W przypadku podjęcia pozytywnej decyzji komisji, zmiany w organizacji ruchu będą polegały na zamknięciu jezdni w kierunku Warszawy, na odcinku od ul. Gajówka do węzła Marki. Kierowcy będą mieli do dyspozycji w obu kierunkach jezdnię prowadzącą do Białegostoku.

Kiedy zakończy się remont drogi DK8 w Markach?

Jak informuje GDDKiA wykonawca prace związane z remontem nawierzchni rozpocznie od regulacji studzienek i ułożenia nawierzchni na mostach nad rzekami: Długą i Czarną. Następny etap to położenie ostatniej warstwy nawierzchni (ścieralnej) na całym odcinku drogi oraz wymalowanie oznakowania poziomego. Gdy wymienione prace zostaną zakończone, ograniczenia w ruchu będą występowały lokalnie przy obiektach nad rzekami: Długą i Czarną na jezdni w stronę Białegostoku oraz przy ul. Gajówka na jezdni w stronę Warszawy, gdzie wykonawca będzie kończył pozostałe roboty. Planowany termin zakończenia remontu to 31 maja tego roku.

Zobacz: Nieoznakowany rejestrator przejazdu na czerwonym świetle w Markach bije rekordy

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności