REKLAMA

Gran Turismo Polonia 2022 – znamy harmonogram, termin i trasę przejazdu

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: · Dodane: 24 czerwca 2022
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Już niebawem rusza w Polsce kolejna edycja Gran Turismo Polonia. Znamy jej harmonogram, termin i przewidywaną trasę. Podobnie jak w zeszłym roku event będzie składał się z dwóch części. Pierwsza to road show i przejazd przez polskie miasta, druga to jazda na torach wyścigowych.

Gran Turismo Polonia – to największa i najstarsza impreza dla właścicieli supersamochodów w Polsce. Tak przynajmniej chwalą się jej organizatorzy, którzy w tym roku zaplanowali ją w terminie 6-13 lipca. Ponad 100 sportowych aut przemierzy trasę z Sopotu, przez Szczytno, Mikołajki, Ostrów Mazowiecką, Warszawę i Łódź, aż do Poznania, gdzie przez 2 dni uczestnicy będę szlifować szybką jazdę na Torze Poznań. Wśród samochodów biorących udział w wydarzeniu jak zwykle nie zabraknie wyjątkowych i egzotycznych ikon motoryzacji.

Trasa Gran Turismo Polonia

Gran Turismo Polonia odbędzie się w dniach pomiędzy 6 a 13 lipca. Wzorem zeszłego roku, event będzie składał się z dwóch części – ekskluzywnego road show po Polsce (6-10 lipca) oraz dni torowych (11-12 lipca). Swoją podróż ponad 200 osobowa grupa kierowców rozpocznie w Sopocie, skąd 7 lipca uda się do Mikołajek, po drodze zatrzymując się w Szczytnie. Następnego dnia, z malowniczego serca Mazur uczestnicy obiorą kurs na stolicę, zatrzymując się tym razem na lunch w Ostrowi Mazowieckiej. Z kolej 9 lipca samochody pokonają krótki odcinek pomiędzy Warszawą a Łodzią, gdzie właściciele superaut zatrzymają się na kolejny nocleg. Ostatni odcinek trasy zaplanowany został na niedzielę, 10 lipca, kiedy to kierowcy przeniosą się do finałowej destynacji, czyli Poznania.

Podczas każdego z przystanków, wszystkie samochody zostaną wyeksponowane na zewnętrznych parkingach, tak aby chętni miłośnicy motoryzacji mogli przyjrzeć się im z bliska. Podczas przystanków specjalnych w Szczytnie i Ostrowi Mazowieckiej, organizatorzy wraz w lokalnymi władzami przygotowali dodatkowe atrakcje dla wszystkich kibiców.

Ponad 100 supercarów zaparkowanych w jednym miejscu to widok, jaki nie zdarza się na co dzień. Rokrocznie tysiące osób przychodzą obejrzeć nasz wyjątkowy parking, dlatego staramy się zorganizować przystanki tak, aby jak najwięcej osób miało możliwość obejrzenia aut. Aby zapewnić maksymalnie komfortowe warunki, współpracujemy z lokalnymi samorządami, których gościnność bardzo nam w tym pomaga

przekonuje Peter Ternström, pomysłodawca i główny organizator wydarzenia.

100 milionów złotych w trasie

W ramach tegorocznego Gran Turismo Polonia, przez malownicze polskie drogi przejedzie około 100 supersamochodów, wśród których nie zabraknie prawdziwych unikatów. Szacowana wartość całej mechanicznej kawalkady to ponad 100 mln złotych! Udział w imprezie zapowiedzieli właściciele wyjątkowych aut, takich jak Hennessey F5, DeLorean DMC-12, Porsche 9FF, Lexus LFA czy Lamborghini Diablo. Poza tym na liście startowej znajdzie się cała plejada topowych modeli ze stajni Ferrari, Lamborghini, Porsche czy McLarena. To jednak nie koniec, gdyż w Poznaniu do stawki dołączy kolejne 30 samochodów, uzupełniając listę uczestników największego GT w Polsce.

Po pięciu dniach podróży przez Polskę, kierowcy zatrzymają się w Poznaniu, gdzie w poniedziałek rozpocznie się część sportowa Gran Turismo Polonia. Tam, przez dwa dni na wymagającej nitce Toru Poznań, kierowcy pod okiem profesjonalnych instruktorów będą trenowali szybką jazdę swoimi samochodami. Uczestnicy w dżentelmeńskiej rywalizacji, będą starali się uzyskać najlepszy czas okrążenia i zdobyć tytuł King of Gran Turismo Polonia 2022. Impreza zakończy się we wtorek kolacją pożegnalną, po czym w środę samochody rozjadą się po świecie.

Zobacz: Supersamochód na wodór z wojskową technologią jego przechowywania!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności