REKLAMA

Polski diler Pagani przekazał pierwsze auto klientowi!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Pagani · Dodane: 17 maja 2022
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Pierwszy polski diler marki Pagani wydał klientowi pierwsze auto tej firmy. Model Huayra Roadster to limitowany do 100 egzemplarzy supersamochód, który zachwyca zarówno designem, jak i techniką.

W grudniu 2021 roku ogłoszono powstanie oficjalnego dealerstwa marki Pagani w Polsce. Pięć miesięcy później Pagani of Warsaw oficjalnie dostarczyło pierwszy samochód do klienta, a wybór padł na Pagani Huayra Roadster 49/100. To wyjątkowa chwila, a sam moment wydania samochodu został zrealizowany w La Squadra, w Katowicach.

„Jako dealer Pagani of Warsaw staramy się, aby nasi klienci czuli się wyjątkowo odbierając tak niezwykłe samochody. Dlatego też dokładamy wszelkich starań, aby celebracja odbioru samochodu była wyjątkowym momentem zapamiętanym na dłużej. Mogę zdradzić, że nie jest to ostatnie wydanie samochodu marki Pagani w tym roku.”

– mówi Karolina Szulęcka, dyrektor marketingu Pagani of Warsaw.

Zobacz: Pagani Huayra Roadster – obsceniczne piękno i technika!

Pod maską Pagani Huayra Roadster posiada 6-litrowy silnik V12, który generuje 754 konie mechaniczne i 1000 Nm momentu obrotowego. Cała moc jest przekazywana na tylne koła za pośrednictwem 7-biegowej skrzyni biegów firmy Xtrac. Masa pojazdu została obniżona o 70 kg względem wersji Coupé, co sprawia, że teraz samochód może pochwalić się wagą 1280 kg. Jest to zatem pierwszy roadster, który jest lżejszy od wariantu coupe. Powstało tylko 100 egzemplarzy tego modelu, a samochód dostarczony do klienta przez Pagani of Warsaw nosi numer nadwozia 49. W tym roku w Warszawie powstanie nowy showroom włoskiej marki. Pagani of Warsaw już niedługo ogłosi więcej szczegółów na temat nowego obiektu zlokalizowanego przy ulicy Wirażowej 21. To kolejny etap w rozwoju marki Pagani na terenie Europy Wschodniej, który będzie miał spory wpływ na działalność marki na tym obszarze. Więcej na temat samego auta znajdziecie w poniższym materiale:

Zobacz: Pagani Huayra Roadster – obsceniczne piękno i technika!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności