REKLAMA

Dla kogo przeznaczone jest OC krótkoterminowe?

Autor: Materiał promocyjny · Zdjęcia: DailyDriver.pl · Dodane: 28 marca 2022
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Krótkoterminowe OC auta czy innego pojazdu, to polisa, która nie jest powszechnie znana. Standardowe obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej wykupuje się na rok i jest ono zazwyczaj automatycznie odnawiane. Jednak istnieją sytuacje, w których można skorzystać z krótkoterminowego OC nawet na miesiąc. Czy jednak każdy może kupić taką polisę? Czym się charakteryzuje krótkoterminowe OC?

Każdy właściciel pojazdu ma obowiązek wykupienia i opłacenia ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Bez tego auto nie ma możliwości poruszania się po drogach. A czy istnieje możliwość wykupienia OC na krótszy termin? Tzw. “komisowa” polisa jest możliwa, ale skorzystasz z niej tylko w niektórych przypadkach.

Ubezpieczenie krótkoterminowe. Co to za polisa?

Ubezpieczenie krótkoterminowe OC zapewnia taki sam zakres ochrony jak standardowa polisa odpowiedzialności cywilnej. W przypadku gdy kierowca auta spowoduje szkodę, osobie poszkodowanej zostanie wypłacone odszkodowanie z polisy. Główna różnica polega na tym, że taka polisa może zostać wykupiona na znacznie krótszy okres niż standardowe 12 miesięcy. Krótkoterminowe ubezpieczenie zawiera się na minimum 30 dni.

Taką polisą często nazywa się ubezpieczeniem komisowym. Jest to związane z faktem, że jest to idealne rozwiązanie w sytuacji, w której w aucie przeznaczonym na sprzedaż zbliża się koniec okresu ochrony ubezpieczeniowej. Jednak nie każdy może zaoszczędzić, decydując się na taką polisę odpowiedzialności cywilnej.

Dla kogo sprawdzi się ubezpieczenie krótkoterminowe?

Wydaje Ci się, że ubezpieczenie krótkoterminowe to coś dla Ciebie? Choć takie rozwiązanie jest dość atrakcyjne, to niestety prawda jest taka, że katalog osób, które mogą z niego skorzystać, jest mocno ograniczony. Takie ubezpieczenie jest przeznaczone przede wszystkim dla osób, które handlują samochodami. Jednak nie wystarczy często sprzedawać i kupować samochodów – czynności te mają być wykonywane w ramach działalności gospodarczej, która polega na kupnie i sprzedaży samochodów (stąd też polisa często nazywana jest ubezpieczeniem komisowym).

Czy ubezpieczenie krótkoterminowe w LINK4 jest przeznaczone wyłącznie dla komisów? Tego typu polisa może zostać wykupiona na samochód, który jest zarejestrowany na czas określony. Może ono zostać wykupione także w przypadku, gdy auto jest zarejestrowane za granicą, a na terytorium Polski jest ono przewożone bez Zielonej Karty i ważnej polisy.

                    Jak ubezpieczyć auto na miesiąc?

Główne ograniczenie w krótkoterminowym ubezpieczeniu OC wiąże się z tym, że jest ono możliwe do wykupienia wyłącznie w kilku sytuacjach, które zostały wspomniane wyżej. Poza tym samo wykupienie polisy wygląda niemal identycznie jak w przypadku zawierania standardowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Do wykupienia polisy OC potrzebne będą Ci dokumenty takie jak dowód rejestracyjny oraz umowa kupna-sprzedaży samochodu.

Zobacz: Jak i kiedy wypowiedzieć umowę ubezpieczenia OC?

Pamiętaj także o tym, że ubezpieczenie OC na miesiąc nie ulega automatycznemu przedłużeniu. Oznacza to, że po upływie okresu ubezpieczeniowego, trzeba samodzielnie wykupić nową polisę. W przeciwnym wypadku – auto nie będzie ubezpieczone, a w Twojej historii będzie mieć miejsce tzw. przerwa w OC.

Polisa krótkoterminowa – kilka słów na koniec

Krótkoterminowe ubezpieczenie OC w LINK4 zapewnia wymaganą ochronę, a przy tym pozwala na sporą oszczędność. Pamiętaj jednak, że można z niego skorzystać wyłącznie w określonych, wspomnianych wcześniej przypadkach. Miej przy tym na uwadze, że nawet przy wyborze “standardowego” OC w LINK4 możesz liczyć na atrakcyjne stawki, które sprawią, że zakup polisy wcale nie musi okazać się ciężki dla portfela. Zapoznaj się z ofertą i warunkami ubezpieczeń LINK4 i zadbaj o odpowiedni poziom ochrony.

Ubezpieczenie OC w LINK4. Szczegółowe informacje sprawdź na www.link4.pl

Artykuł powstał we współpracy z LINK4.

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
PiterMarina Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marina
Gość
Marina

Szkoda że takie OC nie można kupić na osobę prywatną.

Piter
Gość
Piter

No właśnie. To byłoby coś.

Aktualności