Tańsze paliwo dla żołnierzy WOT na stacjach Orlen

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Orlen · Dodane: 16 kwietnia 2020
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Żołnierze WOT mogą liczyć na tańsze tankowanie na stacjach PKN Orlen. Ma to umożliwić im jeszcze efektywniejsze zaangażowanie się w walkę z epidemią koronawirusa oraz wykonywanie zadań zapewniających bezpieczeństwo wszystkim obywatelom. Program lojalnościowy dla WOT będzie obowiązywał od 1 maja 2020 r.

Wojska Obrony Terytorialnej powstały w 2017 r. To piąty rodzaj sił zbrojnych, obok Wojsk Lądowych, Sił Powietrznych, Marynarki Wojennej oraz Wojsk Specjalnych. Misją WOT jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności. W czasie pokoju zadanie to realizowane jest m.in. w formie przeciwdziałania i zwalczania skutków klęsk żywiołowych oraz prowadzenia działań ratowniczych w sytuacjach kryzysowych. Żołnierze obrony terytorialnej byli dużym wsparciem podczas akcji umożliwiającej Polakom powrót do kraju. Prowadzili pomiary temperatury oraz gromadzili i segregowali karty lokalizacyjne wszystkich pasażerów. Zorganizowali również zdalną pomoc psychologiczną dla osób podlegających kwarantannie. Włączyli się również w akcję pobierania wymazów od osób z podejrzeniem zakażenia. Każdego dnia otaczają opieką kombatantów Armii Krajowej i innych organizacji niepodległościowych, pomagając im w robieniu zakupów i transporcie.

O ile tańsze będzie paliwo dla żołnierzy WOT?

Jak czytam w komunikacie prasowym Orlenu, karta zniżkowa dla ochotników Wojsk Obrony Terytorialnej jest kolejnym działaniem PKN ORLEN na rzecz służb zapewniających obywatelom bezpieczeństwo, które wpisuje się w strategię CSR Grupy ORLEN. Ile będą mogli zaoszczędzić żołnierze? Karty zniżkowe zawierające logo Wojsk Obrony Terytorialnej będą dystrybuowane za pośrednictwem dowództwa WOT, a ich aktywacja nastąpi 1 maja 2020 r. Program lojalnościowy uprawnia do indywidualnego korzystania przez członków tej formacji z rabatu w wysokości 8 gr brutto za 1 litr paliwa na wszystkich stacjach ORLEN. W WOT pełni służbę 22 tys. żołnierzy. Dla PKN ORLEN oznacza to również wysoki potencjał do zwiększenia wolumenów sprzedaży na stacjach paliw.

Warto przypomnieć, że Orlen nie pierwszy raz stosuje rabaty dla wybranych służb mundurowych. Od ponad roku ze zniżek na stacjach paliw ORLEN korzystają m.in. strażacy ochotnicy z Ochotniczych Straży Pożarnych należących do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Zobacz: Płyn Orlenu do dezynfekcji rąk sprzedawany nielegalnie w marketach!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności