REKLAMA

Rdest ścigać się będzie w II rundzie pucharu Alpine na torze Magny Cours!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Alpine · Dodane: 11 września 2020
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Już w najbliższy weekend Gosia Rdest ścigać się będzie na torze Magny Cours w II rundzie francuskiego pucharu Alpine Europa Cup. Na torze tym do 2008 roku rywalizowali zawodnicy Formuły 1. Czy Polce uda się utrzymać świetne tempo z I rundy i znowu dowieźć cenne punkty do mety?

W najbliższy weekend, czyli 12 i 13 września, na torze Magny Cours we Francji odbędzie się II runda wyścigów samochodowych w ramach pucharu Alpine Europa Cup. Nasz kraj będzie ponownie reprezentować Gosia Rdest, pierwsza Polka w historii tych zawodów. Warto podkreślić, że w I rundzie rozegranej na torze Circuit Paul Armagnac, Gosia poradziła sobie bardzo dobrze, punktując w każdym z 3 zaplanowanych wyścigów (więcej przeczytacie tutaj).

II runda pucharu Alpine

Zmagania kierowców odbędą się w wyjątowym miejscu – ich areną będzie słynny tor Magny Cours, na którym w okresie 1991-2008 odbywały się zawody Grand Prix Francji F1. Obiekt stał się mekką francuskiego motorsportu. Swoją siedzibę ma tutaj między innymi Oreca – słynny konstruktor samochodów wyścigowych. Polka przeprowadzała testy na torze Magny Cours, ale nigdy się na nim nie ścigała. Mimo wszystko jest pełna optymizmu. Zawody Alpine Europa Cup odbędą się na nim po raz pierwszy w historii.

Oprócz najbliższej rundy zawodów, zawodników czekają jeszcze dwa etapy tegorocznego Alpine europa Cup: na torze Paul Ricard we Francji i w Portimao w Portugalii. Po pierwszej rundzie Alpine Europa Cup, Gosia Rdest zajmuje ósme miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów. Samochód, którym się ściga to lekko zmodyfikowana wersja drogowego modelu (więcej o nim tutaj).

Harmonogram zawodów na torze Magny Cours:

Piątek, 11 września

  1. 11:15 – Pierwszy trening (40 min)
  2. 20:25 – Drugi trening (40 minut)

Sobota, 12 września

  1. 13:40 – Pierwsze kwalifikacje (20 min)
  2. 14:10 – Drugie kwalifikacje (20 min)
  3. 21:20 – Pierwszy wyścig (25 min + 1 okrążenie)

Niedziela, 13 września

  1. 15:55 – Drugi wyścig (25 min + 1 okrążenie)

Zobacz: Od 2021 roku Alpine będzie mieć swój zespół w Formule 1!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności