REKLAMA

KIA Stinger z problematyczną wiązką ABS/ESP

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: DailyDriver.pl · Dodane: 26 stycznia 2021
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Kia Stinger musi trafić na akcję serwisowa. Ukryta wada techniczna może spowodować zwarcie w instalacji, a w skrajnych przypadkach pożar samochodu. Na szczęście problem jest łatwy do opanowania i serwisy już wzywają właścicieli Stingerów z serii CK na bezpłatne naprawy.

Kia Stinger należy do jednych z najbardziej bezawaryjnych modeli w swojej klasie. Jak na sportową limuzynę, napędzaną mocnymi silnikami i wyposażoną w zaawansowaną mechanikę oraz bogate wyposażenie, auto okazuje się nad wyraz bezproblemowe. Na dodatek jego konstruktorzy cały czas weryfikują ewentualne problemy jakie mogą pojawiać się w dłuższej perspektywie czasowe. Przedstawiciele marki ostatnio uznali, że istnieje ryzyko drobnej awarii, która może przyczynić się do poważniejszego zagrożenia, dlatego rozpoczęli nową akcję serwisową.

KIA Stinger i zwarcie instalacji w układzie ABS/ESP

Przedstawiciele marki Kia w Polsce ogłosił, że w samochodach Kia Stinger z roku modelowego 2018 i 2019 (kod CK), które zostały wyprodukowane w Korei Południowej pomiędzy 25 stycznia 2018 roku, a 28 czerwca 2019 roku wykryto potencjalny problem. W autach tych może pojawić się zwarcie w wiązce elektrycznej jednostki sterująco-wykonawczej układu ABS/ESP, co może skutkować pożarem.

Zobacz: Test KIA Stinger GT 3.3 V6 AWD

Akcja serwisowa ma spory zasięg. Tylko na polskim rynku koreański producent wezwie do Autoryzowanych Serwisów Obsługi 387 samochodów marki Kia Stinger. Jak poinformował nas przedstawiciel koncernu, właściciele aut zostaną powiadomieni o konieczności umówienia się na wizytę w ASO KIA w celu modyfikacji pozycji terminali przewodów elektrycznych w skrzynce bezpieczników.

Zobacz: Hybrydowe Toyoty z wadą napędu! 750 tysięcy aut wezwanych do ASO!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności