REKLAMA

Nawigacja TomTom z prognozą ruchu trafi do nowego systemu SYNC 4!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Ford · Dodane: 13 sierpnia 2020
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Ford wybrał firmę TomTom jako dostawcę m.in. nawigacji informującej o ruchu w czasie rzeczywistym dla systemu SYNC 4 czyli najnowszej generacji systemu, który będzie stosowany m.in. w pojazdach skomunikowanych. Dwa pierwsze auta korzystające z nowej technologii to Ford F-150 i Mustang Mach-E.

Firma TomTom została wybrana przez koncern Ford jako globalny wykonawca wieloletniej umowy, zgodnie z którą zapewni usługi informacji o ruchu w czasie rzeczywistym dla systemów SYNC nowej generacji w samochodach amerykańskiego producenta. Nowy pick-up Ford F-150 z roku modelowego 2021 oraz dostępny w najbliższym czasie w pełni elektryczny SUV Mustang Mach-E, to pierwsze samochody Forda, które zaoferują właścicielom tę technologię.

SYNC 4 i nowa nawigacja GPS z prognozą ruchu

System SYNC nowej, już 4. generacji ma dwukrotnie większą moc obliczeniową niż system poprzedniej generacji, dzięki czemu może przetwarzać znacznie więcej, między innymi – jak smartfony – analizować trasę w czasie rzeczywistym, co pomoże na bieżąco wybierać szybsze trasy w oparciu o dane z sieci milionów skomunikowanych urządzeń.

Zobacz: Ford Mustang Mach 1 powraca! Będzie stworzony do jazdy na torze!

TomTom Traffic dostarcza w czasie rzeczywistym informacje o ruchu drogowym, pomagające mające na celu skrócić czas podróży. Zaawansowana usługa może informować nawet o przewidywanych zmianach na trasie, takich jak korki, zanim do nich dojdzie, dzięki analizie danych ponad 70 milionów godzin z dróg dziennie, dostarczanych przez miliony skomunikowanych urządzeń. Umożliwiła to zwiększona moc obliczeniowa SYNC, wykorzystywana do aktualizacji danych w systemach nawigacji pojazdów co 30 sekund.

Zobacz: Ford Mustang i zapchany przez sąsiada wydech! Nie każdy lubi V8!

Dzięki skomunikowaniu z siecią, właściciele poprawią efektywność czasu spędzanego za kierownicą. System pozwala na bardziej naturalne sterowanie głosem, a także aktualizuje ruch na mapach w czasie rzeczywistym i oferuje szereg dodatkowych informacji. Rozwiązanie, korzystające z ponad 10-letnich doświadczeń w rozwijaniu systemu SYNC, zmniejsza rozproszenie uwagi w podróży dzięki sterowaniu głosem podstawowymi funkcjami, jak połączenia telefoniczne i wybór muzyki.

System nawigacyjny Forda, korzystający z TomTom Traffic, jest w pełni połączony z Internetem, dzięki czemu aktualizuje mapy danymi o zmianach ruchu i remontach dróg, a klienci mogą wybierać najbardziej optymalne trasy. Ford wyposażył również SYNC 4 w opcjonalną nawigację z możliwością dzielenia się danymi o dostępności miejsc parkingowych i cenach. SYNC 4 korzysta z najnowocześniejszego, opartego na chmurze przetwarzania głosu, może więc rozumieć polecenia konwersacji, na przykład: „Znajdź mi najlepszą tajską restaurację” i zasugerować wybór, korzystając z dostępnych danych. Łatwiejsze staje się również pozostawanie w ciągłym kontakcie z przyjaciółmi i rodziną, dzięki naturalnemu rozpoznawaniu mowy, umożliwiającemu przetwarzanie komunikatu głosowego na SMS i e-mail.

Zobacz: Fiat sprzedaje auta z oszukanymi nawigacjami TomTom?

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności