REKLAMA

Peugeot najbardziej niezawodną marką mainstreamu!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Daily Driver · Dodane: 20 maja 2019
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

W brytyjskim badaniu zadowolenia klientów przeprowadzanym przez J.D. Power, ponad 11 000 właścicieli samochodów wybrało Peugeot „najbardziej niezawodną marką samochodów z segmentu mainstream”. Z kolei zdobył tytuł „najbardziej niezawodnego małego samochodu”. Francuska marka wyprzedziła takich rywali jak Skoda czy Hyundai.

Jeśli myślisz o zakupie nowego auta na około 3 lata przydatne informacje płyną z Wielkiej Brytanii, gdzie podczas wydarzenia „accelerate live” w Muzeum Nauki w Londynie odbyła się ceremonia wręczenia nagród dla laureatów rankingu J.D. Power. To jeden z najbardziej zaufanych plebiscytów badań niezawodności w Wielkiej Brytanii. Ponad 11 000 właścicieli ocenia w nim swoje samochody w pierwszych 12-36 miesiącach posiadania. I to trzeba brać pod uwagę bo w miarę jak auta stają się starsze, pozycje w rankingu potrafią się wyraźnie zmieniać.

Zobacz: Peugeot 308 GTi Arduini Corse – wersja wyścigowa na drogi!

W plebiscycie dla aut w wieku 1-3 lat, Peugeot został uznany za „najbardziej niezawodną markę samochodów z segmentu mainstream” w Wielkiej Brytanii. Wyprzedził tym samym wielu kluczowych pretendentów do tego tytułu w tym Skodę. Zwycięstwo w tej klasyfikacji oznacza, że właściciele byli najbardziej zadowoleni z niezawodności, kosztów utrzymania i jakości wykonania samochodów marki Peugeot.

Na czym polega badanie J.D. Power?

W badaniu właściciele samochodów są proszeni o przyznanie ocen własnym autom w 177 obszarach podzielonych na osiem kategorii, począwszy od silnika przez układ przeniesienia napędu i systemy informacyjno-rozrywkowe aż po jakość materiałów, z jakich wykonane są siedzenia. Ogólna niezawodność jest ustalana na podstawie najmniejszej liczby problemów wskazywanych na każde 100 pojazdów. Peugeot został uznany za najlepszy w tym zestawieniu, wyprzedzając takie marki jak Skoda i Hyundai.

Badanie niezawodności samochodów J.D. Power zostało przeprowadzone z podziałem na osiem różnych segmentów samochodów. Trzeba przy tym zauważyć, że Peugeot 208 zdobył tytuł „najbardziej niezawodnego małego samochodu”.

Zobacz: Ponad 50 tysięcy Toyot w Polsce może się zapalić! Akcja serwisowa!

Mark Lendrich, dyrektor ds. badań J.D. Power Europe, powiedział:

Długoterminowa niezawodność ma bezpośredni wpływ na aktualne wyniki sprzedaży i przyszłą lojalność wobec marki. Peugeot wykonał świetną pracę polegającą na zrozumieniu potrzeb swoich klientów. Tym samym zasłużył na nagrodę J.D. Power dla najbardziej niezawodnej marki w Wielkiej Brytanii w 2019 roku. Podobnie Peugeot 208, który został najwyżej ocenionym samochodem w swoim segmencie.

A Nas ciekawi, jak spisują się Wasze Peugeoty? Czy możecie potwierdzić wyniki tego rankingu? Bo w przypadku naszego Peugeot 406, który ma już ponad 23-lata sytuacja nie jest już tak różowa. Ale tutaj mowa jest o autach do 3 lat. A to coś kompletnie innego.

Zobacz: Rzeczywiste wyniki zużycia paliwa w samochodach Peugeot

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności