REKLAMA

Ford Mustang otrzyma napęd na cztery koła? To prawie pewne!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: DailyDriver.pl · Dodane: 3 grudnia 2020
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Ford Mustang z napędem 4×4? Niewykluczone. Kolejna generacja sportowego coupe Forda może być „czterołapem”. A to wszystko przez konkurencję Mustanga i planowane zmiany technologiczne w kolejnej jego generacji.

Nie da się ukryć, że tylny napęd to ogromna zaleta Forda Mustanga. Zapewnia świetne prowadzenie i możliwość czerpania przyjemności z jazdy poślizgami. Ale wielu kierowców nie posiada na tyle wysokich umiejętności w prowadzeniu sportowego auta i rezygnuje z wyboru tego modelu, szukając alternatywy u czteronąpedowej konkurencji. Widząc co się dzieje, przedstawiciele Forda coraz głośniej przepowiadają nadejście Mustanga 4×4.

Challenger AWD inspiracją dla Mustanga?

Zapytany przez Ford Authority na temat możliwości modelu z napędem na wszystkie koła, menedżer marki Ford Mustang Jim Owens powiedział, że skoro Dodge Challenger ma napęd na wszystkie koła to niewykluczone, że i Mustang takowy otrzyma. Co prawda zarzeka się, że na tę chwilę Ford nie ma nic w tej sprawie do ogłoszenia, ale liczby i sprzedaż Challengera na pewno mają wpływ także i na politykę Forda oraz kształt kolejnej generacji Mustanga.

Zobacz: Dodge Challenger do kupienia w polskich salonach!

Ford świetnie zdaje sobie sprawę z gwałtownego wzrostu sprzedaży Challengera jaką notuje Dodge po tym, gdy wprowadził do oferty wersję z napędem na wszystkie koła. Było to o tyle proste przedsięwzięcie do realizacji, gdyż Challenger jest oparty na tej samej platformie co Charger. W rezultacie wyposażenie go w napęd na wszystkie koła było stosunkowo proste dla Dodge’a.

Obecnie produkowany Mustang z serii S550 oparty jest na unikalnej płycie podłogowej, dlatego adaptacja do niego napędu 4×4 byłoby wysoce kosztowne, a efekt mógłby być rozczarowujący. Jednak bardzo możliwe, że kolejna generacja Mustanga będzie dzieliła sporą cześć rozwiązań z SUV-ami Forda. Wiemy też, że Mustang w pewnym momencie otrzyma też napęd hybrydowy, co może dodatkowo zachęcać do wyposażenia go w napęd na wszystkie koła.

Zobacz: Test Ford Mustang 5.0 V8 GT

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności