REKLAMA

Złodzieje elektrycznych samochodów zatrzymani pod Wołominem

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: KSP · Dodane: 7 sierpnia 2023
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Złodzieje samochód elektrycznych, którzy ukradli takie samochody jak Kia EV6 czy Hyundai Ioniq 5 zostali zatrzymani w Woli Rasztowskiej pod Wołominem, gdzie znajdowała się ich dziupla. Mężczyźni w wieku poniżej 30 lat mogą trafić teraz nawet na 10 lat do więzienia.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową w stolicy nie ustają w wysiłkach mających na celu zwalczanie grup zajmujących się kradzieżami samochodów w Warszawie i okolicach. Ostatnio skoncentrowali się na badaniu działalności pewnej grupy przestępczej, której członkowie dokonywali kradzieży pojazdów poprzez włamania, a następnie demontowali skradzione auta, sprzedając pozyskane części i podzespoły. Na ich celowniku były auta koreańskie, w tym coraz popularniejsze samochody elektryczne.

Kradli samochody elektryczne w Warszawie

Grupa została ujęta w związku z kradzieżą samochodu marki KIA EV6, który został skradziony z parkingu przy ul. Słomińskiego w Warszawie. Dzięki analizie zdarzeń przeprowadzonej przez policjantów z Wydziału zwalczającego Przestępczość Samochodową udało się wytypować podejrzane osoby związane z tą kradzieżą. Okazało się, że byli to znani już policji złodzieje samochodów.

Hyundai Ioniq 5 znaleziony w dziupli w Woli Rasztowskiej. 

Dalsze śledztwo wykazało, że podejrzani 28-latek i 29-latek byli także zamieszani w kradzieże innych pojazdów, które miały miejsce w ciągu ostatniego miesiąca na ulicach Warszawy. Do skradzionych aut należały KIA Proceed oraz dwa pojazdy marki Hyundai Ioniq 5. Skradzione auta trafiały do miejsca zwanego „dziuplą” w Woli Rasztowskiej (gm. Klembów), gdzie były demontowane na części.

Tymczasowy areszt

To właśnie na posesji w Woli Rasztowskiej policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową przy Komendzie Stołecznej Policji oraz z Komendy Rejonowej Policji na Pradze Południe zatrzymali podejrzewanych mężczyzn. Obaj mężczyźni, w wieku 28 i 29 lat, zostali przedstawieni zarzuty kradzieży z włamaniem do pojazdów w Prokuraturze Rejonowej Warszawa – Żoliborz. Na wniosek prokuratora sąd orzekł tymczasowy areszt na trzy miesiące.

Zobacz: Ukradli z fabryki Mercedesa ponad 100 silników i 500 skrzyń biegów!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności