REKLAMA

Kask motocyklowy – czym kierować się podczas zakupu?

Autor: Materiał partnera · Zdjęcia: Honda · Dodane: 3 stycznia 2023
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Na co zwrócić uwagę wybierając kask motocyklowy? Wbrew pozorom nie tylko cena czy marka jest najważniejsza. Istotne są chociażby normy jakie kask spełnia i rodzaj zapięcia, które należy dopasować pod konkretnego motocyklistę.

Kaski motocyklowe to niezwykle ważny element wyposażenia każdego motocyklisty. Chronią głowę podczas jazdy, co jest szczególnie ważne w przypadku wypadków i kolizji. Kask motocyklowy z bluetooth to dodatkowa opcja, która pozwala na bezprzewodowe połączenie się z telefonem lub innym urządzeniem. Jeśli chcesz wybrać jak najlepszy hełm zabezpieczający głowę w trakcie jazdy motocyklem, koniecznie zapoznaj się z poniższym artykułem.

Jaki kask motocyklowy wybrać? Sprawdź!

Jeśli zastanawiasz się, jaki kask motocyklowy wybrać, musisz wiedzieć, że jest wiele czynników, na które należy zwrócić uwagę. Przede wszystkim zadbaj o to, aby kask był wygodny i dobrze leżał na głowie. Zbyt mocny ucisk spowoduje spory dyskomfort, natomiast zbyt luźny model nie zapewni Ci odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa w razie awaryjnej sytuacji na drodze. Zwracaj też uwagę na to, czy kask motocyklowy spełnia wymagane normy i certyfikaty.

Kasa to podstawowa forma ochrony motocyklisty. Od jego jakości i właściwego doboru pod konkretną osobę, zależy skuteczność i poziom bezpieczeństwa jaki zapewnia. 

Zastanawiasz się, jak dobrać kask motocyklowy? Przede wszystkim sprawdź, czy dany model jest odpowiedni dla Twojego rozmiaru głowy. Dobrze dopasowany rozmiar to podstawa, aby mieć pewność, że hełm ochroni Twoją czaszkę nawet w razie groźnego wypadku na motocyklu. Oto kilka dość ważnych aspektów, które warto uwzględnić, aby wybrać najlepsze kaski motocyklowe:

  1. Zwróć uwagę na materiał wykonania – topowe kaski motocyklowe są wykonane z lekkich i wytrzymałych surowców, które nie ulegają zniszczeniu nawet przy mocnych uderzeniach i doskonale amortyzują ewentualne upadki.
  2. Sprawdzaj certyfikaty bezpieczeństwa oraz spełniane normy kasku – najlepsze kaski motocyklowe charakteryzują się tym, iż posiadają europejskie certyfikaty bezpieczeństwa, co przekłada się na lepszą ochronę czaszki podczas jazdy.
  3. Wybieraj modele znanych i polecanych marek – możesz zdecydować się na kaski motocyklowe od firmy: Ispido, SMK, Nolan, Shark, a nawet HJC.
  4. Zadbaj o bezpieczne zapięcie kasku – w dzisiejszych czasach producenci kasków motocyklowych stosują różne rodzaje zapięć. Jeśli nie wiesz, jakie wybrać, koniecznie skontaktuj się z pracownikiem sklepu lub zasięgnij opinii innych motocyklistów – wtedy na pewno dokonasz właściwego wyboru.

Możesz również zapoznać się z opiniami innych użytkowników o różnych modelach, aby mieć pewność, że wybierasz wysokiej jakości produkt, który będzie bezpieczny i niezawodny. Pamiętaj, że kask motocyklowy to inwestycja w swoje bezpieczeństwo, dlatego warto dokładnie przemyśleć swój wybór i wybrać najlepszy dla siebie model, wykonany z trwałych materiałów. Teraz już wiesz, jak dobrać kask motocyklowy do swoich potrzeb, a także jaki kask motocyklowy będzie w stanie służyć Ci przez wiele lat, niezależnie od warunków na drodze.

Ile kosztuje dobry kask motocyklowy?

Ceny, w jakich dostępne są kaski motocyklowe online i w sklepach stacjonarnych oscylują w granicy od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Pamiętaj, że na bezpieczeństwie nie warto oszczędzać, dlatego w pierwszej kolejności oceń parametry techniczne danego modelu, a dopiero w kolejnym kroku przeanalizuj ceny, aby dopasować je do swojego budżetu przeznaczonego na zakup kasku. Szeroką ofertę kasków znajdziesz w sklepie Inter Motors imready.eu/oferta/kaski-5010749.

Zobacz: Jak prawidłowo ubrać się na motocykl latem? Poradnik dla początkujących motocyklistów!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności