REKLAMA

Honda Civic Type-R VTEC FK2 – zobacz jej przyspieszenie 0-200 km/h

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Daily Driver · Dodane: 6 lutego 2017
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Honda Civic Type-R FK2 otrzymała zupełnie nowy silnik 2.0 VTEC TURBO. Dzięki turbosprężarce i bezpośredniemu wtryskowi paliwa, osiąga on moc 310 KM generując przy tym aż 400 Nm momentu obrotowego. Zobacz film, który pokazuje Hondę Civic Typer-R i jej przyspieszenie 0-200 km/h. Próba odbyła się na autostradzie w Niemczech, na odcinku bez ograniczenia prędkości.

Przygotowując się do testu Hondy Civic Type-R IX generacji, oznaczonej kodem FK2, mocno skupiliśmy się m.in. na jej osiągach. W stosunku do poprzedniego modelu FN2, napędzanego wolnossącym motorem 2.0 i-VTEC K20Z4, nowa generacja FK2 otrzymała turbodoładowany silnik 2.0 VTEC TURBO K20C1 o mocy zwiększonej aż o 109 KM! Postanowiliśmy sprawdzić jej osiągi na zaprzyjaźnionym lotnisku. Mimo że testy się powiodły, to karta pamięci zainstalowana w naszej kamerze uległa uszkodzeniu i nie posiadamy nagrania z prób na lotnisku.

Gdy zorientowaliśmy się co się stało, postanowiliśmy nadłożyć drogi powrotnej do domu i odwiedzić naszych zachodnich sąsiadów. Odnaleźliśmy fragment niemieckiej autostrady, na której nie obowiązuje ograniczenie prędkości i powtórzyliśmy próbę z zapasową kartą. Efekt nie jest niestety porywający, bowiem nawierzchnia była miejscami mokra (płyta lotniska była zdecydowanie bardziej przyczepna), ale delikatny pogląd na osiągi nowej Hondy Civic Type-R zapewne będziecie już mieć. To bardzo szybka maszyna, zdolna rozpędzić się 0-100 km/h w 5,4 sekundy, a 0-200 km/h w zaledwie 18,8 sekundy!

Jest przy tym niewiarygodnie stabilna i pewna w prowadzeniu. Sprawia wrażenie, że gdyby nie osiągi silnika, mogłaby spokojnie pokonać barierę 300 km/h bez ryzyka utraty kontroli na nią. To kawał porządnej maszyny sportowej. Więcej na jej temat przeczytacie w naszych redakcyjnym teście poniżej:

Zobacz: Test Honda Civic Type-R 2.0 VTEC TURBO

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności