REKLAMA

Zapowietrzony układ chłodzenia w Volvo! Rusza ogromna akcja serwisowa!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Volvo · Dodane: 18 lipca 2020
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Duża akcja serwisowa dotycząca zapowietrzających się układów chłodzenia w Volvo właśnie rusza w Polsce. Problem jest poważny, bo w skrajnych przypadkach dochodzi do termicznego uszkodzenia elementów osprzętu silnika. O tym, które modele Volvo i z jakich roczników są zagrożone awarią piszemy w materiale.

Towarzyszące latu upalne dni i wysokie temperatury przekładają się na znacznie częstsze problemy aut z przegrzewającymi się silnikami. Jeśli dodatkowo auto zasilane jest gazem LPG, to problem ubywającego z układu płynu chłodniczego jest jeszcze powszechniejszy. Jeśli w aucie silnik przegrzewa się, to w pierwszej kolejności trzeba skontrolować ilość płynu w zbiorniczku i w razie potrzeby po prostu go dolać. Sęk w tym, że w przypadku tysięcy egzemplarz Volvo, proces ten może spowodować kolejny problem.

Zapowietrzający się układ chłodzenia w silnikach Diesla Volvo

Okazuje się bowiem, że Volvo Car Poland powiadomiło UOKiK, że w samochodach marki Volvo, w modelach: S80, S60, V70, XC70, S60CC, V60, XC60, V60CC, V40 oraz V40CC wyposażonych w czterocylindrowe silnika Diesla, wlewanie płynu chłodzącego do układu chłodzenia silnika może powodować ryzyko uwięzienia powietrza w układzie chłodzenia, co w następstwie może powodować niewystarczające chłodzenie elementów silnika i ich uszkodzenie oraz prowadzić do pożaru w komorze silnika. Co to oznacza? Że układ chłodzenia ulega zapowietrzeniu przez co nawet tak prosta czynność jak uzupełnienie płynu chłodniczego wymaga specjalisty.

Akcją objęte są powyższe auta z roku modelowego 2014-2017. Łącznie są to tysiące pojazdów. Na samym tylko polskim rynku jest to łącznie 4 571 pojazdów, które muszą odwiedzić ASO w celu usunięcia usterki. Volvo zadeklarowało, że powiadomi właścicieli samochodów objętych akcją o konieczności zgłoszenia się do autoryzowanych serwisów w celu wyposażenia układu chłodzenia w dodatkową linię odgazowującą (wąż odpowietrzający) między chłodnicą układu chłodzenia a zbiornikiem wyrównawczym.

Zobacz: Hybrydowe Toyoty z wadą napędu! 750 tysięcy aut wezwanych do ASO!

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Daily DriverAriel Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ariel
Gość
Ariel

Witam posiadam Volvo V40 z 2014 r i zaczęły się problemy z układem chłodzenia tak jak w artykule jestem posiadaczem Volvo od 2 lat Volvo nie pochodzi z Polski czy też obejmuje mnie naprawa usterki w ASO

Aktualności