REKLAMA

Silniki V8 Mercedesa mają problem przy dynamicznej jeździe!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Mercedes-Benz · Dodane: 14 lipca 2020
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Wada techniczna silników V8 Mercedesa dotyczy jednostek stosowanych w Klasie S oraz Klasie S Coupe. W skrajnych przypadkach i przy opieszałości kierowcy, może dojść do zatarcia jednostki napędowej. W czym tkwi problem? Oto szczegóły akcji serwisowej, która właśnie ruszyła w Polsce i na świecie.

Silnik V8 Mercedesa to wizytówka marki. Choć w gamie dostępne są jeszcze bardziej prestiżowe jednostki napędowe V12, to jednak widlaste ósemki są ikoną wszystkich najciekawszych sportowych modeli niemieckiego producenta. Mają one nie tylko bardzo duże moce, ale przede wszystkim znane są z tego, że świetnie brzmią. Nieźle też wypadają pod względem trwałości, ale w tym przypadku trzeba już kierować się bardziej konkretnymi wersjami tych motorów. Ostatnio pojawił się problem z V8-mkami stosowanymi w Klasie S oraz S Coupe/Cabrio. Drobny mankament może stworzyć poważne problemy.

Wadliwe zaślepki w silnikach V8 Mercedesa

Mercedes-Benz Polska powiadomił Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że w samochodach marki Mercedes Klasy S (typ 222) oraz Klasy S Coupe/Cabrio (typ 217), które wyposażone są w 8-cylindrowe silniki benzynowe o pojemności 4,0 litrów, materiał, z którego wykonane są zaślepki silnika może nie wytrzymać maksymalnego obciążenia podczas jazdy. Może to spowodować uszkodzenie materiału zaślepek na skutek wysokiego ciśnienia oleju silnikowego, które występuje szczególnie podczas dynamicznej jazdy.

Mercedes-Benz Klasa S Coupe z typoszeregu 217

W związku z tym może też dojść do wycieku oleju silnikowego w okolicy zaślepek. Wyciekający olej może z kolei dostać się na drogę. Stanowi to zagrożenie dla ruchu drogowego. Jeśli poziom oleju silnikowego spadnie, kierowca zostanie powiadomiony o usterce za pomocą czerwonego komunikatu ostrzegawczego w zestawie wskaźników. Jeżeli komunikat ostrzegawczy będzie zignorowany przez kierowcę, silnik będzie pracował na sucho, co oznacza, że może dojść do awarii z powodu uszkodzenia silnika. Tylko w Polsce kampania naprawcza obejmuje łącznie 251 samochodów.

Mercedes-Benz Klasa S W222

Właściciele samochodów zostaną poinformowani o prowadzonej kampanii i konieczności zgłoszenia się do punktu serwisowego, w celu przeprowadzenia stosownej naprawy. Informacji związanych z kampanią serwisową udziela Mercedes-Benz Polska Sp. z o.o. (adres: ul. Gottlieba Daimlera 1, 02-460 Warszawa) pod numerem infolinii 00 800 9 777 7777 lub tel. 22 354 40 01.

Zobacz: Audi Q7 i Q8 z poważną wadą techniczną układu kierowniczego!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności