REKLAMA

Seat Ibiza V ma wadliwe hamulce! Rusza akcja serwisowa!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Seat · Dodane: 7 lipca 2020
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Nowy Seat Ibiza (KJ1) ma wadliwie działające hamulce. Usterka jest poważna, bo może dojść do utraty wspomagania hamowania. Tym samym wyraźnemu wydłużeniu może ulec droga hamowania, doprowadzając do wypadku.

Piąta generacja Seata Ibizy pojawiła się na rynku w 2017 roku. Jako pierwsza w grupie VAG została zbudowana na nowoczesnej, modułowej płycie podłogowej MQB A0. Dopiero po niej, płytę tę otrzymały VW Polo, Skoda Fabia i Audi A1. Nowoczesna konstrukcja ma jednak też swoje wady wynikające z wady materiałowej. Okazuje się, że w niektórych egzemplarzach Ibizy V może dojść do poważnej usterki układu hamulcowego.

Seat Ibiza V ma problem z hamulcami

Przedstawiciel marki Seat powiadomił Urzęd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że w samochodach marki SEAT Ibiza (KJ1) z roku modelowego 2019-2020, które zostały wyprodukowane w Hiszpanii, może dojść do uszkodzenia przez olej silnikowy wewnętrznej membrany wzmacniacza siły hamowania i utraty wspomagania hamowania, zwiększając ryzyko wypadku. Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest 170 pojazdów.

Zobacz: Części do Seata będą dostarczać drony!

Samochody objęte akcją serwisową będą wzywani do ASO w celu usunięcia usterki. Naprawa ma polegać na wymianie przewodu podciśnieniowego prowadzącego od pompy podwójnej oraz sprawdzenia, czy olej dostał się do innych komponentów i ich ewentualnej wymiany. Informacji związanych z kampanią udziela Volkswagen Group Polska Sp. z o.o. (adres: ul. Krańcowa 44, 61-037 Poznań; tel. 61 650 39 55).

Zobacz: Nowe Audi Q5 ma wadliwe hamulce! Rusza akcja serwisowa!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności