REKLAMA

Zalety aut elektrycznych w codziennym użytkowaniu

Autor: Artykuł sponsorowany · Zdjęcia: · Dodane: 26 kwietnia 2023
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Autonomiczne samochody to jedna z najnowszych i najbardziej innowacyjnych technologii w przemyśle motoryzacyjnym. Dzięki zastosowaniu szeregu zaawansowanych systemów i czujników, takie pojazdy mogą poruszać się bez potrzeby kierowania przez człowieka. W niniejszym artykule przedstawione zostaną zalety i wyzwania związane z autonomicznymi samochodami na prąd.

Ekologia i niskie koszty eksploatacji

Elektryczne samochody są bardziej przyjazne dla środowiska, ponieważ nie emitują gazów spalinowych. Ponadto, koszty ich eksploatacji są zwykle niższe niż w przypadku samochodów z silnikami spalinowymi, ponieważ cena ładowania akumulatora jest znacznie niższa niż paliwa.

Cicha jazda

Auta elektryczne są bardzo ciche podczas jazdy, co oznacza, że są bardziej przyjazne dla środowiska i nie powodują hałasu w porównaniu do tradycyjnych samochodów z silnikami spalinowymi.

Pełne przyspieszenie od razu

Elektryczne samochody oferują pełne przyspieszenie od razu, co oznacza, że nie musisz czekać, aż silnik „przyjmie” prędkość. Dzięki temu jazda jest bardziej płynna i bezpieczna.

Bardzo cicha praca silnika

W przypadku samochodów z silnikami spalinowymi hałas silnika często przeszkadza w prowadzeniu rozmów lub słuchaniu muzyki. W przypadku samochodów elektrycznych nie ma takiego problemu, ponieważ silnik jest bardzo cichy.

Łatwość obsługi

Elektryczne samochody są bardzo łatwe w obsłudze, ponieważ mają mniej części mechanicznych niż samochody z silnikami spalinowymi. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko awarii i potrzebna jest mniejsza liczba przeglądów technicznych.

Przyspieszona infrastruktura ładowania

Wraz z rosnącą popularnością samochodów elektrycznych rozwijana jest infrastruktura ładowania. Obecnie ładowanie w stacjach publicznych jest coraz bardziej dostępne, a także ładowanie w domu staje się łatwiejsze i bardziej dostępne.

Mniej kosztowne niż hybrydy i bezpieczeństwo

W porównaniu z hybrydami, samochody elektryczne są zwykle tańsze w eksploatacji i wymagają mniejszych nakładów finansowych na paliwo. Elektryczne samochody są zaprojektowane z myślą o bezpieczeństwie, ponieważ nie ma w nich tak wielu części mechanicznych jak w samochodach z silnikami spalinowymi. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko awarii, a także ryzyko pożaru i wybuchu.

Finansowanie zakupu samochodu elektrycznego

Na stronie VW FS można znaleźć ofertę samochodu elektrycznego Audi Q4 e-tron w dwóch wariantach leasingowych: KLASYCZNY i JAK ABONAMENT. Auto jest dostępne w pierwszym wariancie 3 771 zł miesięcznie netto na 36 miesięcy, bez limitu kilometrów i z 30% opłata wstępną – suma opłat w tej opcji wynosi 107,47%. W drugiej opcji mamy ratę 2 822 zł miesięcznie netto na 36 miesięcy, z rocznym limitem kilometrów 20 tysięcy i z 10% opłaty wstępnej*. Volkswagen Financial Services to firma numer jeden w Polsce jeśli chodzi i leasingowanie samochodów grupy Volkswagen**. Dodatkowo w wybranych modelach aut elektrycznych możliwe jest uzyskanie rządowego dofinansowania do zakupu pojazdu*, także samochodu, który jest finansowany.

Autonomiczne samochody stanowią jedno z największych wyzwań dla przemysłu motoryzacyjnego, ale również niosą ze sobą szereg korzyści dla użytkowników i środowiska naturalnego. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii, takie pojazdy oferują nie tylko większą wygodę i bezpieczeństwo, ale także przyczyniają się do zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza i redukcji liczby wypadków drogowych. Jednocześnie, istnieją pewne wyzwania związane z wdrożeniem takich samochodów na szeroką skalę, takie jak kwestie bezpieczeństwa i prywatności, co wymaga dalszych badań i rozwoju tej technologii.

*Stan na dzień 20.03.2023 r.

** Źródło: SAMAR, CEPIK; LEASING/CFM – rejestracje 2023

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności