REKLAMA

Ile stacji MOL jest już w Polsce? Koncern szybko zwiększa ich liczbę

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: MOL · Dodane: 2 kwietnia 2024
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Pierwsza stacja pod marką MOL rozpoczęła działalność 10 lutego 2023 roku. W ciągu roku koncern przeprowadził rebranding ponad 200 stacji spośród ponad 410, które przejął od Lotosu i Orlenu.

Prezes MOL w Polsce, Richard Austen, informuje, że do końca roku planują mieć 80% stacji z zielonym logo. Dodaje także, że koncern chce zainwestować w kolejnych ponad 100 stacji, aby stać się drugim największym graczem na rynku polskim po Orlenie. Richard Austen zauważa, że rynek polski jest dla MOL bardzo ważny, ponieważ pozwala poszerzyć zasięg firmy na obszar Trójmorza. Polska jest największym rynkiem w sieci MOL, co dodatkowo potwierdza jej znaczenie.

Liczba stacji MOL w Polsce

MOL Group posiada ponad 2,4 tys. stacji paliw w 10 krajach Europy Środkowej i Południowo-Wschodniej, z siedzibą w Budapeszcie na Węgrzech. W 2022 roku przejął ponad 410 stacji w wyniku połączenia Orlenu i Lotosu. Wcześniej działał w Polsce pod marką Slovnaft Partner z 80 obiektami, które teraz także przechodzą rebranding.

Prezes MOL w Polsce podkreśla, że na początku koncentrują się na rozbudowie sieci poprzez inwestowanie w rebranding stacji. Koszt takiej operacji jest znaczny, około 80–100 tys. dol. na jedną stację. Mimo że MOL jest drugim operatorem w kraju pod względem liczby stacji przy trasach szybkiego ruchu i trzecim pod względem liczby obiektów, koncern ma plany zajęcia drugiej pozycji na rynku, ale datę tego wydarzenia trudno jeszcze określić.

Program lojalnościowy MOL Move

W pierwszym roku działalności w Polsce koncern skupia się także na budowie sieci klientów poprzez program lojalnościowy MOL Move, który do stycznia zgromadził milion zarejestrowanych użytkowników. Kampania reklamowa MOL ma na celu wzmocnienie rozpoznawalności oferty, zwłaszcza paliw EVO.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności