REKLAMA

Nissan GT-R Paula Walkera zostanie sprzedany za rekordową cenę?

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: GT-A International · Dodane: 19 września 2022
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Nissan GT-R R34, którym jeździł Paul Walker w filmie Szybcy i Wściekli trafi na aukcję. Samochód przygotowany przez Kaizo Industries być może osiągnie wartość nawet 5 milionów euro. Samochód ten wystąpił w czwartej części sagi.

Na potrzeby czwartej części serii Szybcy i Wściekli, firma Kaizo Industries stworzyła specjalny egzemplarz Nissana GT-R R34. Budowę auta nadzorował Paul Walker, który wprowadził do auta kilka modyfikacji. Na jego polecenie z nadwozia usunięto wszelkiej maści tabliczki znamionowe i naklejki, bo jak sam mówił, nie lubi tego typu upiększania auta. Samochód ma bardzo niskie przebieg, który nie przekracza 6 tysięcy kilometrów. Napędza go 2,6-litrowy, rzędowy, sześciocylindrowy silnik z podwójnym turbodoładowaniem, którego moc sięga ok. 550 KM.

Zobacz: Paul Walker miał 5 sztuk unikalnego BMW M3 Lightweight E36!

Kaizo Industries biorąc się za projekt tego Nissana, wprowadziła kilka istotnych modyfikacji. Auto wyróżnia m.in. sportowe zawieszenie Nismo, wydajniejszy układ wydechowy, pakiet ospojlerowania, klatka bezpieczeństwa. W kabinie jest ogromna ilość alcantary, a komputer pokładowy został rozbudowany m.in. o wyświetlacz przezierny typu HUD.

Biorąc pod uwagę, że auta z serii Szybcy i Wściekli cieszą się ogromną popularnością wśród kolekcjonerów, przedstawiciele domu aukcyjnego GT-A International uważają, że szacunkowa cena tego wyjątkowego egzemplarza sięgnie nawet 5 milionów euro. Dochody uzyskane ze sprzedaży tego auta mają w dużej części zostać przekazane na rzecz fundacji Paula Walkera „Reach out worldwide”. Kto wygra aukcję, może również liczyć na szereg pamiątek filmowych.

Zobacz: Toyota Supra z filmu Szybcy i Wściekli została sprzedana!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności