REKLAMA

Nowe stacje ładowania aut elektrycznych i aplikacja Orlen Charge

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Orlen · Dodane: 8 maja 2020
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

​Orlen otworzył 4 nowe, szybkie stacje ładowania aut elektrycznych, a uruchomienie kolejnych planowane jest w najbliższym czasie. Aplikacja ORLEN Charge dla użytkowników samochodów elektrycznych ma z kolei ułatwić planowanie i podróżowanie tego typu pojazdami. Co potrafi aplikacja ORLEN Charge i do czego służy dowiecie się z tekstożna m.in. w szybki i wygodny sposób znaleźć najbliższą stację ładowania czy też sprawdzić, które złącza są aktualnie dostępne.

Rozwój elektromobilności w Polsce następuje może nie w oszałamiającym tempie, ale cały czas widać kolejne działania mające zachęcić do korzystania z aut elektrycznych. PKN ORLEN widzi przyszłość w paliwach alternatywnych, dlatego konsekwentnie realizuje projekt budowy infrastruktury szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych w Polsce. Z jednej strony koncern tworzy nowe stacje ładowania aut elektrycznych, a z drugiej rozwija też narzędzia do sprawnego z nich korzytania.

Gdzie Orlen otworzył nowe stacje ładowania aut elektrycznych?

Na polskich stacjach Koncernu Orlen funkcjonują obecnie 43 stacje szybkiego ładowania o mocy 50 i 100 kW, a kolejne są w fazie realizacji. Najnowsze 4 ładowarki zostały uruchomione w Katowicach, Łodzi i Kobylnicy. Są one zlokalizowane głównie przy stacjach paliw PKN ORLEN, wzdłuż najważniejszych tras komunikacyjnych.

Zobacz: Ile kosztuje ubezpieczenie elektrycznego auta? Sprawdziliśmy!

Ładowarki zainstalowane na stacjach Grupy ORLEN wyposażone są w złącza DC tj. CHAdeMO, CCS a także AC Typ 2, obsługujące wszystkie typy samochodów elektrycznych dostępnych na świecie. Niebawem zostanie przedstawiona komercyjna oferta ładowania samochodów.

Do czego służy aplikacje ORLEN Charge? Jakie ma funkcje?

Uruchomiona aplikacja ORLEN Charge umożliwia znalezienie w szybki i wygodny sposób najbliższej stacji ładowania, sprawdzenie, które złącza są aktualnie dostępne na danej ładowarce oraz mocy dostępnych na złączu, rozpoczęcie i zakończenie sesji ładowania w dowolnym momencie i miejscu, czy sprawdzenie poziomu naładowania na złączach DC oraz mocy z jaką ładuje się pojazd. Użytkownik ma również możliwość szybkiej komunikacji z infolinią ORLEN 24/7 w razie problemu z ładowarką, sprawdzenia historii swoich sesji ładowania oraz udogodnień znajdujących się w pobliżu stacji ładowania ORLEN. Od poniedziałku 11 maja 2020 r. stacje stopniowo będą wymagały rejestracji klienta w aplikacji w celu jej użycia. Na tym etapie, ładowanie pozostaje bezpłatne.

Zobacz: Auto elektryczne – jakie przywileje ma na drodze?

Na rynku czeskim, gdzie infrastruktura powstaje we współpracy z Grupą CEZ i E.ON, ładowarki działają obecnie na 21 stacjach Benzina. Ponadto, w Polsce, Niemczech i Czechach funkcjonuje sześć stacji ładowania obsługujących wyłącznie samochody Tesla, zrealizowanych we współpracy z amerykańskim producentem.

Zobacz: Tańsze paliwo dla żołnierzy WOT na stacjach Orlen

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności