REKLAMA

Miękkie hybrydy Audi z silnikiem 2.0 TSI mogą się zapalić!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: · Dodane: 26 sierpnia 2020
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

AUDI A4, A5, A6, A7 i Q5 z  napędem pół-hybrydowym i silnikiem 2.0 TSI mogą stanąć w ogniu. Pożar może wybuchnąć na skutek nieszczelności w układzie rozrusznika. Akcja serwisowa jest poważna, bo w samej tylko Polsce obejmie ona ponad 5 tysięcy samochodów!

Przedsiębiorca Volkswagen Group Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu powiadomił Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że w niektórych samochodach marki AUDI, modele: A4/A5 (typ: B8), A6/A7 (typ: F2) i Q5 (typ: FY) wyprodukowanych w Niemczech pomiędzy majem 2017 r. a marcem 2020 r., wyposażonych w silnik 2.0 TFSI z napędem półhybrydowym, do prądnico-rozrusznika może przedostawać się wilgoć, co może prowadzić do reakcji chemicznych, zwarcia i miejscowego przegrzania podzespołu, co zwiększa ryzyko pożaru.

Zobacz: Audi TT III może zapalić się podczas kolizji! ASO wzywa na naprawę!

Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest łącznie 5 486 pojazdów. Przedsiębiorca zadeklarował, że właściciele objętych kampanią samochodów będą listownie zapraszani do Autoryzowanych Stacji Obsługi, w celu wymiany prądnico-rozrusznika. Informacji związanych z kampanią udziela Volkswagen Group Polska Sp. z o.o. (adres: ul. Krańcowa 44, 61-037 Poznań; tel.: 61 650 35 88).

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności