REKLAMA

Polestar 4 będzie produkowany w fabryce Renault

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Polestar · Dodane: 21 listopada 2023
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Renault Korea Motors (RKM) ogłasza współpracę z firmą Polestar przy produkcji w pełni elektrycznego auta Polestar 4 w swoim zakładzie w Busan. Fabryka ta będzie produkować ten model dla Korei i Państw Ameryki Północnej.

Umowa została podpisana pomiędzy Polestar, Grupą Geely i Renault Korea Motors, dotycząca produkcji samochodów Polestar 4 w fabryce RKM (Renault Korea Motors) w Busan, zarówno na rynek południowokoreański, jak i na eksport do Ameryki Północnej. Zakład w Busan, z bezpośrednim dostępem do portu morskiego, zatrudnia prawie 2000 osób i od 23 lat cieszy się reputacją lidera rynku południowokoreańskiego pod względem jakości produkcji.

Renault produkować będzie Polestara

Po wprowadzeniu na rynek własnej gamy pojazdów hybrydowych w 2024 roku, Renault Korea Motors kontynuuje rozwój swojego hubu eksportowego, ogłaszając podpisanie umowy z firmą Polestar. Produkcja 100% elektrycznego pojazdu Polestar 4 rozpocznie się w zakładzie w Busan w drugiej połowie 2025 roku.

Oto elektryczny Polestar 4. Jego produkcją zajmie się m.in. fabryka Renault 

Umowa została podpisana pomiędzy Polestar, Grupą Geely i Renault Korea Moators. Auta będą produkowane zarówno na rynek południowokoreański, jak i na eksport do Ameryki Północnej. Od 2022 roku Renault Korea specjalizuje się w produkcji najwyższej klasy pojazdów elektrycznych w segmentach D i E, zarówno na rynek krajowy, jak i na eksport. Fabryka w Busan ma zdolność produkcyjną 300 000 samochodów rocznie i w ciągu ostatnich dwóch lat zyskała uznanie jako jeden z najlepszych producentów wyposażenia samochodowego w Korei Południowej pod względem jakości początkowej.

Thomas Ingenlath, dyrektor generalny Polestar, wyraził radość z rozszerzenia zakładów produkcyjnych wraz z Grupą Geely i RKM. Podkreślił, że lada moment ruszy też produkcja Polestar 3, która rozpocznie się w Chengdu w Chinach na początku 2024 roku, a następnie latem 2024 roku w Południowej Karolinie w USA. Oba partnerstwa z Geely i Renault Korea Motors otwierają nowe perspektywy dla przyszłości Renault Korea.

Zobacz: Nowa fabryka aut elektrycznych Forda otwarta! Ma być neutralna klimatycznie

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności