REKLAMA

Zlot fanów i właścicieli Mazdy MX-5 już 31 sierpnia w Łodzi!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Mazda · Dodane: 14 sierpnia 2019
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

W sierpniu w Łodzi odbędzie się zlot fanów i właścicieli Mazdy MX-5. Event potrwa 2 dni i będzie okazją do wymiany wiedzy i swych doświadczeń związanych z japońskim roadsterem. Przewidziano też liczne atrakcje i huczną imprezę, a wszystko z okazji 30 urodzin Mazdy MX-5!

Mazda MX-5 kończy w tym roku swoje 30 urodziny i z tej okazji w dniach od 31 sierpnia do 1 września, w Łodzi, odbędzie się zlot właścicieli i sympatyków tego kultowego roadstera. W ramach imprezy zaplanowano wiele atrakcji, których motywem przewodnim jest radość z jazdy, bliskie spotkania ze sztuką i spontaniczna energia społeczności fascynatów motoryzacji. Program zlotu oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie internetowej www.urodzinymx5.pl

Atrakcje na zlocie Mazdy MX-5

Jak zapewnia Mazda Motor Poland, organizator zlotu, dla uczestników zlotu przygotowano atrakcje łączące żywiołowy charakter najpopularniejszego roadstera na świecie z kreatywną energią Łodzi – miasta designu. I tak pierwszy dzień zlotu, czyli sobota, będzie okazją na poznanie Łodzi z innej perspektywy zza kierownicy samochodu w ramach gry miejskiej. Postindustrialna, świetnie zrewitalizowana przestrzeń miejska z jej rozpoznawalnym na pierwszy rzut oka stylem, podobnie jak Mazda MX-5 śmiało czerpie z najnowszych zdobyczy technologii, zachowując szacunek do rzemieślniczych tradycji.

Zobacz: Mazda MX-5 z poważną wadą skrzyni biegów! Akcja serwisowa trwa!

Natomiast wieczorem zaplanowano huczna imprezę urodzinową z licznymi atrakcjami i konkursami. Drugi dzień zlotu, czyli niedziela, to z kolei okazja dla mieszkańców miasta i turystów, by zobaczyć spektakularną wystawę Mazd MX-5 w centrum miasta i widowiskową paradę samochodów, która przejedzie głównymi ulicami.

Zobacz wszystkie generacja Mazdy MX-5

Zaprezentowana po raz pierwszy w 1989 r. Mazda MX-5 nie tylko przyciąga wzrok piękną sylwetką lekkiego, dwuosobowego roadstera, ale przede wszystkim zapewnia kierowcy czystą przyjemność z prowadzenia oraz niepowtarzalne poczucie wolności w duchu Jinba-Ittai, czyli jedności kierowcy z samochodem. Nie da się ukryć, że to co łączy wszystkie generacje MX-5 to tylny napęd, dwuosobowa kabina i bardzo niska masa oscylująca wokół 1 tony!

Od lewej: Mazda MX-5 ND, MX-5 NC, MX-5 NB i MX-5 NA

Te specyficzne cechy auta, niezmiennie od 30 lat jednoczą właścicieli MX-5 i stoją za niesamowitą popularnością tego modelu. W ciągu trzech dekad Mazdę MX-5 sprzedano w blisko 1,1 mln egzemplarzy, a samochód trafił do Księgi Rekordów Guinnessa, jako najpopularniejszy dwumiejscowy roadster na świecie.

Mazda MX-5 na 30-lecie istnienia modelu

W związku z 30-leciem MX-5, Mazda przygotowała wersję 30th Anniversary Edition, której prezentacja będzie jedną z atrakcji zlotu w Łodzi. Jubileuszowy model wyróżnia się pomarańczowym lakierem Racing Orange, przeszyciami tapicerki i elementami deski rozdzielczej wykończonymi w tym samym kolorze, specjalnie przygotowanymi kutymi felgami aluminiowymi firmy RAYS oraz plakietką z indywidualną numeracją każdego z 3000 limitowanych egzemplarzy, z których 47 sztuk trafi do Polski.

Mazda MX-5 30th Anniversary Edition

Co ważne, trudno o inne auto w tej cenie oferujące tak spektakularne wrażenia z jazdy. Kosztująca niecałe 99 tys. zł Mazda MX-5 to auto, które rozpędza się 0-100 km/h w 6,5 sekundy! A przy tym posiada też tylny napęd i szperę, gwarantujące typowo sportowe wrażenia zza kierownicy. To coś niesamowitego. Więcej na ten temat przeczytacie w poniższym artykule:

Zobacz: Test Mazda MX-5 ND 2.0 SKYACTIVE-G

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności