Wyprodukowano już ponad 100 tysięcy Dacii Jogger!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Dacia · Dodane: 27 marca 2023
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Produkcja modelu Dacia Jogger przekroczyła już barierę 100 tysięcy samochodów. Rumuńskie auto jest bestsellerem i jednym z nielicznych kombi oferujących 7 miejsc dla pasażerów.

Dacia Jogger to kolejny przebój rynkowy rumuńsko-francuskiej firmy. Auta tej marki cieszą zadziwiająco dużym powodzeniem i to różnych klasach. Dacia Duster, czyli rumuński SUV, jest czwartym, najczęściej kupowanym autem w Polsce! Ale dużym zainteresowaniem cieszą się też inne modele takie jak Logan czy Sandero. Sukcesem można już ogłosić pomysł wprowadzenia na rynek 7-miejscowego kombi o nazwie Jogger. Model ten, w nieco ponad rok przekroczył barierę produkcyjną 100 tysięcy egzemplarzy. To świetny wynik, tym bardziej przy panującej modzie na SUV-y.

Dacia Jogger – produkcja przekroczyła 100 000 egzemplarzy

W fabryce w Mioveni w Rumunii wyprodukowano 100-tysięczny egzemplarz Dacii Jogger w wersji Extreme z 7 miejscami siedzącymi. Samochód o kolorze Lichen Kaki jest przeznaczony dla klienta z Rumunii. Dacia Jogger została zaprezentowana po raz pierwszy na salonie samochodowym w Monachium w 2021 roku i szybko stała się najbardziej przystępnym cenowo 7-osobowym autem rodzinnym na rynku.

Zobacz: Alfa Romeo Giulia przeszła facelifting! Pierwszy jej test za nami!

Model ten zdobył uznanie prasy branżowej, a nagrody takie jak „Best Value Car”, „Golden Steering” i tytuł Samochodu Roku potwierdziły jego jakość. W pierwszym roku sprzedaży w Rumunii Dacia Jogger stała się liderem w segmencie C kombi, a do końca lutego 2023 roku sprzedano ponad 4 200 sztuk tego modelu. Ponad 90% produkcji Dacii Jogger jest przeznaczone na eksport do Europy Zachodniej. Największymi rynkami zbytu Joggera są: Francja (18 501 sztuk), a następnie Niemcy (11 351 sztuk), Włochy (7 993 samochodów), Hiszpania (4 467 sztuk) i Wielka Brytania (3 848 samochodów). W Polsce sprzedano do dziś 2600 sztuk Dacii Jogger.

Zobacz: Dacia osiągnęła świetne wyniki sprzedażowe w Polsce!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności