REKLAMA

W Słomczynie rozegrano 5 rundę MPRC i 4 rundę PPAC!

Autor: Marcin Maksymiuk · Zdjęcia: Marcin Maksymiuk · Dodane: 20 września 2021
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Piąta runda Mistrzostw Polski Rallycross w 2021 roku odbyła się na torze Słomczyn. Jednocześnie był to czwarta runda Pucharu Polski Autocross. Na torze nie mogło zabraknąć też i naszych dziennikarzy, tym bardziej, że była to kolejna runda, w której udział wziął 15-letni Mateusz Maksymiuk, młody kierowca, który startuje pod skrzydłami naszej redakcji. Tym razem jechał on za kierownicą nowego auta.

Kierowcy rallycrossu i autocrossu znów zawitali na Autodrom w Słomczynie. Piąta runda MPRC i czwarta runda PPAC odbyła się 18 i 19 września na grójeckim torze. Sobotnie kwalifikacje odbywały się w mokrych, trudnych warunkach. Kierowcy którzy mają miej mocy w swoich autach byli zadowoleni, bo to doskonała okazja, aby pokazać, że poza mocą samochodu liczą się przede wszystkim umiejętności.

Seicento CUP

W klasie Seicento CUP w drugiej kwalifikacji dachowanie zaliczył Robert Kabat. Mechanicy zdołali naprawić żółte Seicento przed trzecią kwalifikacją w której Robert zajął 11 miejsce. Kwalifikacje wygrał Bartłomiej Mirecki, wyprzedając o jeden punkt zwycięzcę finału Michała Wrzoska. Drugi w finale był Michał Wrzosek a trzeci Bartłomiej Mirecki – wszyscy Fiat Seicento.

Mateusz Maksymiuk w Seicento miał zdobywał swoje pierwsze doświadczenie na mokrym torze. 

Mateusz Maksymiuk – nasz człowiek w klasie Seicento CUP po debiucie w Poznaniu nie był do końca zadowolony z samochodu, więc go zmienił na inny, bardziej konkurencyjny. Mokry tor i nowe auto okazały się dla Mateusza nie lada wyzwaniem. Brak doświadczenia w jeździe po mokrym torze dał się Mateuszowi we znaki – 28 miejsce w pierwszej kwalifikacji i 27 miejsce w trzeciej. Gdy tylko na torze zrobiło się sucho zajął 12 miejsce w drugiej i 15 w czwartej kwalifikacji – oba biegi wygrane przez Mateusza. W swoim drugim w życiu starcie w MPRC zajął 21 miejsce. Piętnastoletni kierowca tym razem bez punktów. Mateusz zebrał w ten weekend bezcenne doświadczenie. Trzymamy kciuki, aby to zaowocowało na ostatniej rundzie i na tym samym torze.

RWD Cup, Super National

W klasie RWD CUP trzy z czterech kwalifikacji oraz półfinał A wygrywa Jarosław Frydrych. W finale melduje się na drugiej pozycji a wygrywa Mariusz Szczepański – to jego drugie zwycięstwo w tym roku na Autodromie Słomczyn. Trzeci linię mety przekracza Oliwier Dobrowloski.

W RWD Cup efektowne poślizgi to chleb powszedni! Kibice mają co oglądać! Na zdjęciu Hulk w BMW e36.

Honda Civic Jakuba Kowalczyka to królowa kwalifikacji w klasie SUPER NATIONAL. Wygrywa wszystkie cztery biegi. W półfinale Jakub dojeżdża na czwartym miejscu, co skutkuje brakiem awansu do finału w jego wykonaniu. Finał tej klasy dał najwięcej emocji. Mocna kraksa Łukasza Zolla (Volvo V40 RX) z Łukaszem Tyszkiewiczem (Opel Astra OPC) zaowocowała urwanym kołem u Zolla i karą u Tyszkiewicza. Wygrał Hulk (BMW E36 RX EVOII), drugie miejsce dla Czecha Jana Ratjskiego (Skoda Fabia RX) a trzecie dla zawodnika o pseudonimie GIGI (BMW E36).

Super Cars i Super Cars Light

Finał SUPER CARS LIGHT to wygrana Maćka Manejkowskiego (Ford Fiesta PROTO RX), za nim do mety dojechał Michał Peterlajtner (Skoda FABIA) a podium skompletował Bartosz Idzikowski (Mitsubishi Lancer EVO IX).

SUPER CARS wygrywa Zbigniew Staniszewski (Ford Fiesta RX), który chciałby przypieczętować obronę tytułu Mistrza Polski już za trzy tygodnie na torze Slovakiaring na Słowacji. Drugi jest Maciej Manjekowski (Ford Fiesta Proto RX) a trzeci Michał Peterlajtner (Skoda FABIA).

Maciej Laskowski, SEMOG BRAVO

W Pucharze Polski Autocross wystartowało tylko czterech zawodników. Dwa biegi kwalifikacyjne wygrywa Maciej Laskowski (Semog Bravo) a jeden Mateusz Koselski (Speedcar Xtrem).  W finale pierwszy dojeżdża Mateusz Koselski, drugi Maciej Laskowski a trzeci Mariusz Andrych (Life-Live TN5).

Wyniki 5 runda MPRC i 4 runda PPAC

SC Cup
miejsce zawodnik auto punkty
1 Michał Wrzosek Fiat Seicento 29
2 Łukasz Grzybowski Fiat Seicento 25
3 Bartłomiej Mirecki Fiat Seicento 25
RWD Cup
miejsce zawodnik auto punkty
1 Mariusz Szczepański BMW 318i 27
2 Jarosław Frydrych BMW E36 27
3 Oliwier Dobrowolski BMW E36 22
Super National
miejsce zawodnik auto punkty
1 Halk BMW E36RX Evo II 22
2 Jan Ratajsky Skoda Fabia Mk3 26
3 GIGI BMW E36RX Evo II 20
Super National 1600
miejsce zawodnik auto punkty
1 Jan Ratajsky Skoda Fabia Mk3 24
2 Łukasz Kulesza Peugeot 106 Maxi 19
3 Konrad Gryz Peugeot 106 Kitcar 104
Super National – 2000
miejsce zawodnik auto punkty
1 Łukasz Tyszkiewicz Opel Astra OPC 23
2 Jakub Kowalczyk Honda Civic 21
Super National + 2000
miejsce zawodnik auto punkty
1 Halk BMW E36RX EVO II 21
2 GIGI BMW E36Sup 20
3 Łukasz Zoll Volvo S40 RWD RX 18
Super Cars Light
miejsce zawodnik auto punkty
1 Maciej Manejkowski Ford Fiesta Proto RX 24
2 Michał Peterlejtner Skoda Fabia RX 19
3 Bartosz Idzikowski Mitsubishi Lancer EVO IX 19
Super Cars
miejsce zawodnik auto punkty
1 Zbigniews Staniszewski Ford Fiesta RX 24
2 Maciej Manejkowski Ford Fiesta Proto RX 20
3 Michał Peterlejtner Skoda Fabia RX 17
Autocross
miejsce zawodnik auto punkty
1 Mateusz Koselski Speedcar Xtrem 25
2 Maciej Laskowski Semog Bravo 22
3 Mariusz Andrych M-FOR SPORT 20

Kolejna runda MPRC

W dniach 08-10.10.2021 na Słowackim torze Slovakiaring odbędzie się szósta, przedostatnia runda Mistrzostw Polski Rallycross, która będzie także eliminacją Mistrzostw Europy Strefy Centralnej.

Zobacz: Mistrzostwa Polski Rallycross w Poznaniu z naszym kierowcą! Oto wyniki 4 rundy!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności