REKLAMA

Pierwsza runda Mistrzostw Polski Rallycross została odwołana!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: · Dodane: 21 kwietnia 2021
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Jak informują organizatorzy Mistrzostw Polski Rallycross, pierwsza runda zawodów i towarzyszących im CEZ Rallycross i PPAC, nie odbędą się. Przyczyna jest prozaiczna – problemy jakie generuje panika wywołana przez koronawirusa.

Fani motosportu mają ciężki okres za sobą. Koronawirus i panika jaką wywołał pokrzyżowała plany zarówno kierowcom wyścigowym, jak i kibicom. Mimo ogromnych chęci i starań, organizatorzy nie są w stanie pewnych rzeczy przeskoczyć, dlatego są zmuszeni odwołać kolejne zawody sportowe. Z tego powodu informujemy, że zawody będące 2. rundą FIA – CEZ Rallycross Championship, 1. rundą Mistrzostw Polski Rallycross oraz 1. rundą Pucharu Polski Autocross nie odbędą się w planowanym terminie.

Oto oficjalny komunikat Dyrektora Zawodów:

W trosce o bezpieczeństwo zawodników i ich personelu technicznego oraz sędziów i pozostałych osób pracujących na terenie Autodromu Słomczyn odwołuje się zaplanowane na 23-25 kwietnia 2021, 2 rundę CEZ, 1 rundę MPRC i 1 rundę PPAC i przenosi na inny termin, który podany zostanie w najbliższym czasie. Nad podjęciem tej trudnej decyzji dyskutowało Prezydium PZM, Główna Komisja Sportu Samochodowego i Organizator zawodów. Najważniejsze przesłanki przemawiające za przełożeniem zawodów na inny termin to: duże zagrożenie epidemiczne COVID-19, nieczynne hotele, brak potwierdzenia przez najbliższy szpital gotowości ewentualnego przyjęcia uczestników zawodów oraz mogące występować na granicy Państwa nieprzewidziane trudności związane z wjazdem i wyjazdem z Polski.

Zobacz: Jak trenują w pandemii kierowcy wyścigowi z polskiego rallycrossu?

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności