REKLAMA

Ponad 160 km/h w terenie zabudowanym? Tak i to w polskiej Pradze!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: DailyDriver.pl · Dodane: 19 października 2021
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Przekroczenie prędkości o ponad 110 km/h w mieście? Takiego wykroczenia dopuścił się 20-letni kierowca w miejscowości Praga w gminie Poddębice. Zatrzymany poruszał się autem marki Seat Leon, a za swoją jazdę mężczyzna stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

Odkąd wprowadzono przepisy dotyczące zatrzymywania prawa jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h, dużo kierowców jeździ wolniej. Ale nawet widmo czasowej utraty prawa jazdy nie jest straszna dla sporej grupy zmotoryzowanych.

Przekroczenie prędkości o ponad 110 km/km!

W południe 14 października 2021 roku w miejscowości Praga w gminie Poddębice, policjanci z wydziału ruchu drogowego namierzyli seata leona, który w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość. W miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h, 20-letni mieszkaniec powiatu poddębickiego jechał 162 km/h. Piratowi drogowemu zostało zatrzymane prawo jazdy na okres 3 miesięcy, został ukarany 500-złotowym mandatem karnym oraz 10 punktami karnymi.

Tym razem, sprawa kierowcy zakończyła się w postępowaniu mandatowym. Ale policjant może też sprawę od razu skierować ją do oceny przez sąd, jeśli oceni, że kara dla kierowcy byłaby niewspółmierna do zagrożenia jakie stworzył. Warto przy tym pamiętać, że przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h oznacza utratę prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Jeśli mimo to kierowca nadal będzie kierował pojazdami, okres bez prawa jazdy przedłuży się do 6 miesięcy. Kolejne wykroczenie w tym okresie skutkować będzie ponownym przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy. Policjanci apelują o zdjęcie nogi z „gazu” i spokojną jazdę.

Zobacz: Policjanci jechali 250 km/h za sportową Hondą na obwodnicy Mińska!

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Derek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Derek
Gość
Derek

znam to miejsce bardzo dobrze. Praga to wioska w której ostatni pieszy zmarł 15 lat temu (czyli patologiczna rodzina która nie miała ani auta i wiecznie pijani chodzili środkiem drogi krajowej 72. W miejscu w którym zatrzymany został ten kierujacy chodnik został wybudowany za rowem melioracyjnym czyli jest oddalony od krawędzi jezdni 10m. Dodatkowo w miejscu gdzie potencjalnie może wystąpić pieszy jest on odgrodzony od pasa jedni barierką , głębokim rowem. Odcinek na którym wiecznie stoi patrol drogowy poddębickiej „milicji” jest to prosty odcinek drogi z widocznością do 500m w każdą stronę. Typowe miejsce „łowów”, w którym administrator w porozumieniu… Czytaj więcej »

Aktualności