REKLAMA

Dwuletni okres próbny dla młodych kierowców – ograniczenia od 2017 roku

Autor: LEXman · Zdjęcia: Daily Driver · Dodane: 28 października 2016
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Jazda z mniejszą prędkością, kursy doszkalające i dwuletni okres próbny. Takie ograniczenia czekają na młodych kierowców. Prawdopodobnie już od początku 2017 roku. Jakie jeszcze zmiany czekają na kierowców z krótkim stażem?

Po rocznym opóźnieniu mają zacząć obowiązywać przepisy dotyczące młodych kierowców. Przepisy te dotyczą zasad uzyskiwania prawa jazdy. Młodzi kierowcy będą obowiązkowo objęci okresem próbnym, który będzie trwał dwa lata. W okresie próbnym kierowca będzie podlegał znacznie surowszym karom niż kierowca z dłuższym stażem.

manewry tor nauka jazdy deszcz

Zobacz: Od jakiego wieku można zrobić prawo jazdy?

Okres próbny może również zostać wydłużony o kolejne dwa lata. Będzie miało to miejsce w przypadku popełnienia w tym okresie dwóch wykroczeń. Za większą liczbę wykroczeń popełnionych w okresie próbnych – starosta będzie musiał obowiązkowo cofnąć prawo jazdy.

Zobacz: Praktyczny kurs doskonalenia techniki jazdy – okres próbny

Ograniczenia dotkną również dopuszczalną prędkość. W terenie zabudowanym będzie obowiązywało bezwzględne ograniczenie prędkości do 50 km/h. Poza miastem kierowcy z małym stażem nie będą mogli przekroczyć granicy 80 km/h, a na trasach szybkiego ruchu bariery 100 km/h.

Więcej na temat okresu próbnego przeczytacie w poniższym materiale, który miał być aktualny już na początku tego roku:

Zobacz: Okres próbny – nowe prawo jazdy 2016

Czekamy na ostateczne potwierdzenie wejścia tych przepisów w życie. Bardzo możliwe, że będzie miało to miejsce już od stycznia 2017 roku.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności